Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Volkswagen - rekordní rok 2006

S celkovým prodejem 13 134 vozidel (+ 12 procent ve srovnání s rokem 2005) se stal Volkswagen nejúspěšnějším dovozcem automobilů v České republice za rok 2006.

V loňském roce se pro osobní vozy VW rozhodlo 7116 (+ 2,74 %) zákazníků a 6018 (+ 25,93 %) si zakoupilo některý z užitkových vozů, nebo přestavěných osobních vozů této značky.
„Za našimi výbornými prodejními výsledky stojí především mohutná produktová ofenziva a obrovské nasazení celé prodejní sítě,“ shodují se David Liška, vedoucí divize osobních vozů VW, a Dušan Blaško, vedoucí divize užitkových vozů VW společnosti Import Volkswagen Group.
Bestsellerem mezi osobními vozy zůstává dlouhodobě model Passat (3040 ks), u něhož se vloni naplno rozběhl prodej verze Variant, velmi dobře se rozjel prodej atraktivního kupé-kabriolet Eos, a obměnu modelových řad v závěru roku završily modernizované modely Touareg a Touran.
Skvělý výsledek si připsala divize užitkových vozů VW, která zlepšila celoroční výsledek o 1239 vozů. „Rovnou měrou se na tom podílejí všechny naše modernizované modelové řady. Výborně se uvedl Crafter, u něhož poptávka výrazně překračuje nabídku a nyní jednáme o zvýšení výrobních kvót,“ říká Dušan Blaško. „Tradičně velký zájem je o Transporter a zejména jejich osobní verze Multivan, velkou radost máme i z výrazného zvýšení prodejů modelu Caddy.“
Přes výborné výsledky v roce 2006 obchodní a marketingové aktivity dovozce Volkswagen neustávají ani s příchodem nového roku. V plném proudu jsou akce na výprodej skladových vozů, nabídky jednotlivých modelových řad rozšířily atraktivní akční pakety, jako např. rozšířená výbava u Passatů nebo nové akční modely Multivan Startline a Atlantis u užitkových vozů.

PL, 8.1.2007

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar