Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Citroën 100 let
Alcar - Konfigurátor kol

Veterán jako výzkumná laboratoř

Na první pohled byste řekli, že jde o historický VW Bus De Luxe z počátku šedesátých let a kromě toho, že je pěkně zrestaurovaný, na něm není nic moc zvláštního. Pravdu máte však jen zčásti.

 

Společnost Volkswagen of USA totiž na tomto vozidle dokazuje, že nejmodernější technologie může být „zabalena" také do automobilové klasiky, kterou VW Bus bezesporu je. Microbus Chameleon Concept Car z roku 1964 nemá pod kapotou vzduchem chlazený čtyřválec, ale elektromotor na bázi litiových akumulátorů. Kromě toho překvapuje celou řadou zajímavých detailů.

Koncept vyvinutý specializovaným oddělením Electronics Research Laboratory (ERL) se sídlem v Palo Alto v Kalifornii skrývá celou škálu atraktivních technologií, počínaje audiosoustavou přes hlasem řízené funkce, senzory, displeje až k navigaci a alternativnímu pohonu. Na surfových prknech umístěných na střeše jsou ještě integrovány solární články sloužící jako přídavný zdroj elektrické energie. Charakteristické znaky, jako například dělené přední okno, však zůstaly zachovány.

Také v interiéru nabízí VW Bus několik vtipných nápadů jako interaktivní digitální přístrojovou desku s dotykovými senzory, digitální zvuk a hlasové ovládání různých prvků rozmístěných po celém vnitřním prostoru.

Do výbavy patří mj. ještě bezklíčové uzavírání Keyless Entry, svítilny s diodami LED a parkovací kamery.

 

JL, 5.10. 2006


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar