Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Van of the Year pro Peugeot, Citroën a Opel

Elektrická trojčata Peugeot e-Expert, Citroën ë-Jumpy a Opel Vivaro e byly zvoleny Mezinárodní dodávkou roku 2021. Jde o ocenění úsilí týmů Peugeot, které se na projektu jakožto důležité součásti strategie značky, podílely.

Peugeot e-Expert


{*1]

Nový e-Expert je šestým vozem Peugeot korunovaným prestižní trofejí International Van of the Year od jejího vzniku v roce 1992. Vůz přináší řešení v mnoha různých situacích a dokáže se přizpůsobit jakékoli profesi zákazníka. Svým uživatelům poskytuje praktický pracovní prostor, nejmodernější palubní technologie a výrazný design. Se svým 100% elektrickým motorem umožňuje vjezd do městských center, kde platí ekologická omezení a představuje tak novou nabídku v segmentu kompaktních furgonů.

Peugeot e-Expert nabízí:

2 úrovně dojezdu, dle podle protokolu WLTP až 330 km;
3 délky (L1, L2 a L3);
hmotnost přívěsu až 1000 kg a užitečné zatížení až 1275 kg;
objem nákladového prostoru shodný s verzí se spalovacím motorem, až 6,6 m³.

Má všechny vlastnosti vozu Peugeot Expert bez jakýchkoliv kompromisů, a navíc vykazuje nulové emise.


IVOTY

Tato zkratka označuje „International Van of the Year“ (Mezinárodní dodávka roku), tedy nejprestižnější ocenění, jaké může užitkový vůz získat. Vítěz je vyhlášen na základě hlasování poroty složené z 25 novinářů z různých zemí (Evropa, Rusko a Turecko), kteří zastupují časopisy specializované na užitkové vozy. Vítězný model může používat titul po dobu jednoho roku, například zobrazením loga a nápisu „International Van of the Year“ na karoserii vozů. Tato cena odráží úsilí všech týmů projektu Peugeot e-Expert.

Ocenění pro Peugeot od vzniku ankety v roce 1992:

1994 Peugeot Boxer

1997 Peugeot Partner

2008 Peugeot Expert

2009 Peugeot Bipper

2019 Peugeot Partner

2020 Peugeot e-Expert


CITROËN Ë-JUMPY

Moderní styl, pohodlí na palubě, dynamické vlastnosti a velikost nákladového prostoru v kombinaci s výhodami nejlepší elektrické technologie si získaly porotu složenou z 24 novinářů a redaktorů nezávislých časopisů specializovaných na lehká užitková vozidla (LUV). Cena od členů poroty IVOTY podtrhuje relevantnost nabídky přispívající k přechodu na nové zdroje energií, která je přizpůsobená potřebám firemních zákazníků. Připomínáme, že Citroën byl korunován Mezinárodní dodávkou roku již pošesté v historii této velmi prestižní ceny.
Nový Citroën ë-Jumpy má všechny přednosti verze se spalovacím motorem z hlediska charakteru, rozměrů, objemu nákladového prostoru a užitečného zatížení, a navíc přidává komfort spojený s elektrickým pohonem.

Podnikatelé si mohou vybrat požadovaný dojezd svého vozidla tak, aby co nejlépe vyhovoval jejich každodenním potřebám. K dispozici jsou dvě úrovně dojezdu, které pokryjí většinu potřeb profesionálů v tomto segmentu, ať už jde o cesty na stavbu, zajištění rozvozu dodávek nebo přepravu osob: 230 km v cyklu WLTP s baterií 50 kWh nebo 330 km s baterií 75 kWh.
Díky elektrifikaci tohoto kompaktního furgonu mají přístup i do center měst s omezeným vjezdem, kde mohou setrvávat delší dobu.

ë-Jumpy umocňuje komfort zejména pohodlným řízením a absencí hluku nebo vibrací. Jeho motor o výkonu 100 kW umožňuje plynule dosáhnout rychlosti 130 km/h, točivý moment je při rozjezdu okamžitě dostupný, současně odpadá nutnost řazení. Je to skvělý způsob, jak obnovit klid v rušném pracovním prostředí.


Snadné používání:

ë-Jumpy se snadno dobíjí buď prostřednictvím domácí zásuvky (kabel Mode 2 přes standardní zásuvku 8 A nebo zesílenou zásuvku 16 A pomocí zásuvky typu Green’Up), nebo prostřednictvím soukromého či veřejného zařízení (kabel Mode 3 – 32 A přes Wallbox) nebo superrychlé nabíječky veřejné stanice, která umožňuje dobít 80 % baterie za pouhých 30 minut. Dotykový 7" displej vozu ë-Jumpy nabízí přístup k elektrickým informacím o voze: tok energie, statistika spotřeby, odložené nabíjení, přednastavení teploty.


To nejlepší

Funkce, které usnadňují každodenní život firemních zákazníků již u verze se spalovacím motorem, nepřišly nijak zkrátka. Jsou dispozici u všech typů se 3 možnými délkami a výškou 190 cm umožňující přístup na všechny typy parkovišť, přičemž užitečné zatížení a objem i modularita jsou identické jako u verze se spalovacím motorem: užitečný objem až 6,6 m3, užitečné zatížení 1 275 kg, užitečná šířka mezi podběhy kol 1,25 m.Opel Vivaro-e

Nové Vivaro-e přichází v době, kdy se bezemisní dodávky zboží a služeb stávají v mnoha lokalitách povinností. K dispozici bude ve třech délkách a v mnoha karosářských verzích, díky bezemisnímu provozu půjde o ideální prostředek pro lokální doručování zásilek a zásobování zbožím v režimu „dodávka posledního kilometru“ i zajišťování komunálních služeb. Zájemci o nové Vivaro-e mohou volit ze dvou „výkonových“ verzí: Základní model má sadu lithium-ionových baterií o kapacitě 50 kWh, která umožní dojezd až 231 km (dle cyklu WLTP1), výkonnější verze má baterie 75 kWh, které garantují akční rádius až 329 km.

Elektrická dodávka Vivaro-e, která stojí na PSA koncernové platformě EMP2, nabízí výjimečně bohatou škálu asistenčních systémů, což byl jeden z momentů, který zaujal i porotou ankety IVOTY. Kromě head-up displeje má Vivaro-e také např. systém pro jízdu v pruzích, rozpoznávání dopravních značek, monitorování únavy řidiče, varování před čelní kolizí se systémem samočinného nouzového brzdění.

Z titulu IVOTY se Opel radoval už v roce 2019, kdy jej vybojovalo současné Combo. Před tím se cenou IVOTY ozdobilo v roce 2002 a ještě dříve v roce 1999 také praktická Astra Van.PR Peugeot, Citroën, Opel 18.12.2020

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar