Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

VW myslí na nejmenší

Den, který mnozí řidiči očekávají s rozporuplnými pocity, se neodvratně blíží: 1. července 2006 vstoupí v platnost diskutovaný nový zákon o silničním provozu.

 

Zpřísnění pravidel asi jen málokdo přivítá s potěšením, ale nesporně bude mít mnoho příznivých důsledků. Jedním z nich je novela ustanovení o používání dětských zádržných systémů - autosedaček - na všech kategoriích pozemních komunikacích bez výjimky. Majitelé vozů dovážených společností Import Volkswagen Group, tedy značek Volkswagen, Audi a SEAT, vědí, jak koncern VW dbá na bezpečnost nejmenších zákazníků. Důkazem je akce, během níž budou dodávány do 31. srpna dětské autosedačky z nabídky Originálního příslušenství Volkswagen®, Originálního příslušenství Audi® a Originálního příslušenství SEAT® se slevou 25 procent.

Na konstrukci dětských autosedaček uplatňuje koncern VW nejpřísnější kritéria a kromě zákonem předepsaných požadavků provádí i vlastní zkoušky, například test bočního nárazu. Sedačky originálního systému Bobsy vynikají jednoduchou manipulací i perfektním zpracováním. V rámci akce je kladen důraz také na potřebnou osvětu. Všichni autorizovaní prodejci a servisní partneři VW jsou připraveni poradit zákazníkům s výběrem a poskytnout jim podrobné informace. Základním kritériem pro výběr sedačky je hmotnost a výška dítěte, nikoliv pouhý věk, jak se mnozí domnívají. Sedačka musí být rovněž vhodná pro určitý typ vozu. Pokud přepravujeme dítě po směru jízdy, je vždy lepší umístit sedačku či sedák na zadním sedadle. Je-li sedačka umístěna proti směru jízdy na předním sedadle, musí se nezbytně deaktivovat airbag spolujezdce.

V akci jsou nabízeny originální modely autosedaček pro všechny  hmotnostní kategorie malých pasažérů, přičemž zákon nařizuje jejich používání pro děti do hmotnosti 36 kg nebo výšky 150 cm. Akce probíhá u všech autorizovaných servisních partnerů značek VW, Audi a SEAT v termínu od 15. června do 31. srpna 2006.

 

PL, 23.6.2006


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar