Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečná kola pro radost

VW Group Rus a GAZ Group - 110 000 vozů Škoda a VW

Volkswagen Group Rus a ruská automobilka GAZ Group uzavřely smlouvu o roční výrobě 110 000 vozů Škoda a Volkswagen. Jako první model má od konce roku 2012 v závodě v Nižním Novgorodu z výrobní linky sjíždět model Yeti.

Následně se v tomto závodě bude vyrábět také Octavia a nový Volkswagen Jetta. Rusko-německá dohoda platí předběžně do roku 2019. Předseda představenstva společnosti ŠKODA Prof. Dr. h.c. Winfried Vahland k tomu řekl: „Ruský trh patří mezi naševýznamné odbytiště. A jeho význam nadále poroste. Partnerství se společností GAZ je předpokladem k tomu, aby Škoda mohla v této zemi úspěšně pokračovat v růstovém kurzu. Škoda se tím ještě více přiblíží ruským zákazníkům.“
Vedle Číny a Indie je ruský trh nejdůležitějším pilířem Růstové strategie Škoda. V současné době jde značka v této zemi od jednoho prodejního rekordu k druhému. Se 6 100 prodanými vozy dosáhla v květnu v Rusku nejlepšího měsíčního prodejního výsledku v historii a třetí nejlepšího prodejního výsledku za sebou. Celkem za prvních pět měsíců prodala v Rusku více než 25.500 vozů (plus 63,4 procenta).
Výroba modelů značek ŠKODA a Volkswagen bude probíhat na montážní lince osobních vozů společnosti GAZ, kterou bude exkluzivně využívat Volkswagen Group Rus. V závodě bude navíc vybudována nová svařovna. Dodržování veškerých kvalitativních standardů koncernu Volkswagen zajistí odpovídající procesy a školení.


JL, 20.6.2011

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar