Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Citroën 100 let
Alcar - Konfigurátor kol

Uzávěrka fotosoutěže Zlaté oko se blíží

Třináctý ročník fotografické soutěže ZLATÉ OKO pro nejlepší motoristickou fotografii roku 2017 je v plném proudu. Uchazeči mají poslední dva týdny na to přihlásit své fotky. Učinit tak mohou na webu Zlatého Volantu.

Počínaje dnešním dnem jsou všechny dosud přihlášené fotografie zveřejněné na facebookovém profilu ankety. „Těší nás zájem ze strany profesionálních fotografů i nadšenců do motorsportu. V tuto chvíli je přihlášených 125 fotografií a další přibývají. Rozhodně bude z čeho vybírat, řada snímků je opravdu kvalitních,“ říká ředitel pořadatelské agentury Pozitif Martin Tománek. Partnerem soutěže je společnost Centrum FotoŠkoda.
Galerie dosud přihlášených fotografií nabízí pestrou paletu disciplín motorsportu: cestovní vozy, rallye, trucky, formule, historické vozy, silniční i terénní motocykly, sajdkáry a další. Soutěžní fotografie pocházejí z českých závodišť i ze světa.

Své nejpovedenější fotografie z roku 2017 zaslala také řada historických vítězů Zlatého oka. Petr Lusk např. tři působivé fotografie z afrických závodů rallye. Petr Frýba letos vsadil na okruhy. Martin Straka přihlásil tři černobílé fotografie historických vozů. Ani vítězové minulých ročníků Jiří Křenek a Marian Chytka nenechali výzvu bez odezvy. Křenek jde do soutěže s fotografiemi z F1, například s působivou momentkou Lewise Hamiltona oslavujícího čtvrtý titul. Chytka vsadil opět na rallye a přihlásil fotky, na kterých víří písek afrických dun. „Jsem zvědavý, jestli se některému z historických vítězů podaří obhájit. Ve výběru je totiž řada dalších velmi povedených fotografií. Porotu čeká těžké rozhodování. Fanoušci si mohou utvořit představu o konkurenci v galerii na facebookovém profilu Zlatého Volantu,“ konstatuje Martin Tománek.

„Rozhodli jsme se ukázat fanouškům motorsportu všechny přihlášené fotografie, protože by byla obrovská škoda je držet v šuplíku. Do finále totiž postoupí jen zlomek přihlášených. Takto si můžou všichni udělat představu o tom, jak je motorsport úžasně pestrý. Všechny fotografy, kteří dosud váhali, vyzývám, aby se určitě také přihlásili a pomohli tak rozšířit galerii nejpovedenějších snímků roku 2017,“ dodal Tománek.

Přihlášky se uzavírají 31. ledna. Pořadatelský tým udělá z fotek předvýběr devíti nejlepších snímků, ze kterých už pak vybere odborná porota jednoho vítěze, který si kromě sošky Zlatého oka odnese také věcné ceny od partnera soutěže firmy FotoŠkoda. „Jsme hrdým partnerem soutěže Zlaté oko již od jejího počátku a jsme za to velmi rádi. Sportovní fotografie je krásným a velmi obtížným žánrem. I proto se moc těším, až se mi nejlepší fotografie ročníku 2017 dostanou do ruky k posouzení,“ uvedl majitel společnosti FotoŠkoda Milan Škoda.


O Zlatém oku:
Zlaté oko je česká anketa vyhlašující nejlepší fotografické snímky z oblasti motorsportu. Zlaté oko je vyhlašováno po boku tradiční motoristické ankety Zlatý volant. Tradice ankety sahá do roku 2005. Nyní startuje 13. ročník. Vítěz je právě jeden a z finalistů vybírá nejlepší snímek odborná porota. Do ankety se může přihlásit libovolný český fotograf, a to hned se třemi fotografiemi. Podmínkou je datum pořízení fotky, která musí pocházet z roku 2017. Detailní popis pravidel a přihlašovací formulář najdete na www.zlatyvolant.cz/zlate-oko


PR
17.1.2018

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar