Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Unikátní historické tatrovky v muzeu automobilky DAF

Kopřivnická automobilka Tatra Trucks se stará o své historické dědictví a dělí se o ně i s širokou veřejností. Mimo jiné je tak mnoho unikátních historických tatrovek z její sbírky, ale i od soukromých sběratelů, k vidění ve dvou kopřivnických muzeí.

Některé z těchto vozů jsou ale nově vystaveny v Nizozemsku, v atraktivním prostředí muzea automobilky DAF, kde budou do března příštího roku.


Pokud fanoušci automobilové techniky v těchto dnech a následujících měsících navštíví DAF Museum v Eindhovenu, vedle historických vozů značky DAF si budou moci prohlédnout i expozici osobních i nákladních automobilů Tatra. V sobotu 1. října totiž byla slavnostně otevřena výstava automobilů Tatra, která je výsledkem spolupráce automobilek Tatra Trucks, DAF Trucks, Regionálního muzea Kopřivnice, DAF Museum, společnosti Eccora a také soukromých sběratelů. Výstava bude trvat až do 31. března příštího roku. Motto této výstavy je: Od Hanse Ledwinky po Phoenix.Kopřivnická automobilka již roky úzce spolupracuje s nizozemskou společností DAF Trucks, a to především v oblasti plněpohonných nákladních automobilů. V minulém roce to bylo 10 let, kdy začala výroba modelové řady Tatra Phoenix, která využívá některé komponenty DAF a motory od s ní spojené značky Paccar. Úspěšnou spolupráci obou automobilek podtrhuje i velký kontrakt na téměř 900 nákladních vozů pro belgickou armádu, který oba partneři v současnosti plní.Pokud tedy navštívíte DAF Muzeum v Eindhovenu, čeká tam na vás osm legendárních nákladních a sedm osobních tatrovek a velká sbírka modelů a dalších exponátů, které mapují bohatou historii značky Tatra. Nechybí například Tatra T13, T57 Hadimrška, T111, T813 Kolos, závodní dakarský speciál T815, ale i aerodynamické typy T87, T603 či poslední osobní tatrovky T613 nebo T700 a samozřejmě již zmiňovaný typ Tatra Phoenix.
Tatra 18.10.2022

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar