Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Tři výstavy na Prague Car Festival

Osvědčené výstavy Prague Car Festival a Racing Expo/Classic Expo letos prošly zásadní změnou. Spojením do jednoho celku vznikla rozsahem 30 000 m2 i počtem přes 800 exponátů nejrozsáhlejší motoristická výstava v České republice v roce 2021. Uskuteční se ve dnech 30. a 31. října ve všech prostorách výstaviště PVA Expo v Praze – Letňanech.

Ani v letošním roce nepřijdou milovníci upravených automobilů o svůj vrchol sezóny. Na výstavě BSR Tuning Expo se představí špička z české i evropské scény a návštěvníci se potkají jak s majiteli těchto skvostů, tak se zástupci renomovaných úpravářských značek, prodejci dílů a doplňků pro zvýšení výkonu nebo zlepšení jízdních vlastností. Návštěvníci zde najdou převážně soukromé automobily ze sedmi evropských zemí. Vrcholem celodenního programu bude vyhlášení soutěže Tvář BSR Tuning Expo a předání dalších ocenění.


ESET Cup Racing Expo nabídne vedle špičkových závodních automobilů a motocyklů také setkání s mnoha osobnostmi. Besedou i autogramiádou s Tomášem Engem se uzavřou jeho oslavy dvacátého výročí od startů v F1. Jan Kopecký bude jedním z mnoha továrních jezdců značky Škoda, kteří svou účastí ozdobí expozici vzácných vozů z muzea této značky. K dispozici bude také několik simulátorů. Na těch profesionálních se pojede v sobotu Grand Prix Racing Expo a v neděli první oficiální mistrovství České republiky.


Příznivci historických vozidel se mohou těšit na Glasurit Classic Expo. Společný stánek opět připravují organizátoři největších veteránských akcí jako jsou 1000 mil československých, Zbraslav-Jíloviště nebo brněnský Festival mezi pavilony. Na výstavě budou zastoupeny kluby Rolls-Royce, Jaguar, Lotus, Mercedes-Benz, Fiat a mnoho dalších. V neděli 31. října mohou přijet i majitelé historických automobilů, vyrobených do roku 1975. K dispozici budou mít zdarma parkovací plochu uvnitř výstaviště.


Živo bude i na venkovní ploše před vstupní halou. Návštěvníky hned při vstupu zaujme populární driftování. V těsném sousedství se potom představí nejmladší závodníci na dvou kolech. A děti se mohou bezpečně svézt v opravdové závodní motokáře.

V neděli 31.října mohou parkovat zdarma před hlavní halou majitelé historických vozidel, vyrobených do roku 1975. Zároveň dostanou slevu na vstupném.

PR 21.10.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2022 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar