Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Subaru Impreza
Alcar - Bezpečná kola pro radost

Transportersraz slavil velký úspěch

Za podpory divize VW Užitkové vozy byl uspořádán celorepublikový Transportersraz s bohatým programem. Nevídaně úspěšná akce, přitáhla do kempu Křivonoska v blízkosti zámku téměř 500 účastníků se 150 vozidly VW Transporter, Caravelle, Multivan a California všech generací.

Letošní ročník Transportersrazu proběhl za velkého zájmu široké veřejnosti a hlavně příznivců současných i historických vozů Volkswagen Transporter, Caravelle, Multivan a California. Bohatý víkendový program s mnoha atrakcemi a soutěžemi začal v pátek 15. června a vyvrcholil sobotní spanilou jízdou, jejímž cílem bylo náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích.
K vidění byly běžně dostupné varianty i verze velmi unikátní - například T1 Camper „Westfalia“ z 50. let s kempingovou výbavou včetně originální chladničky, či unikátní moderní Multivan Business, který je v České republice v jediném exempláři.
Transporter sraz tak ukázal, že nejen v zahraničí, ale i v ČR je Volkswagen Transporter mezi užitkovými vozy tím, čím je Brouk mezi osobními vozy: kultovní legendou, která má spoustu věrných fanoušků.
Volkswagen Typ 2, jak znělo původní označení lehkého užitkového vozu s logem VW, se začal vyrábět v roce 1950 a dnes sjíždí z výrobních linek pátá generace. První tři generace měly vzadu uložený motor a pohon zadních kol. V roce 1990 uvedená čtvrtá generace přešla na koncepci „vše vpředu“. Od poloviny 80. let jsou v nabídce také velmi robustní varianty s pohonem všech kol (dříve syncro, dnes 4Motion). Kromě užitkových variant Transporter si značnou popularitu získaly také obytné a osobní varianty (např. Caravelle, Multivan či California). Všechny varianty si získaly srdce svých majitelů příkladnou spolehlivostí, variabilitou a komfortem.
Více informací o vozech Volkswagen Transporter, Caravelle, Multivan a California od začátku jejich výroby až do současnosti a o činnosti a dalších akcích Transporterclubu naleznete na webových stránkách www.transporterclub.cz.


JL,26.6.2012

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar