Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Traktoriády mají budoucnost

Správný automobil má vrčet a „smrdět“, o závodním to platí dvojnásob. Bohužel v poslední době se setkáváme stále více s projekty závodních speciálů poháněných elektrickou energií. Ale to je cesta do pekel.

Naštěstí existují ještě rozumní lidé, kteří se ubírají tou správnou cestou dostupnou pro širokou veřejnost. Jednou z nich jsou třeba traktory. Na jednu takovou akci jsme se zajeli podívat do Kytína, kde už několik let pořádají Chouzavský a Kytínský spolek veteránistů. Přihlásit se můžete prakticky každý, posádky jsou tříčlenné. Stačí vlastnit traktor jakékoliv značky, čím starší tím lepší a pokud žádný nemáte, tak si jej jednoduše postavte. Jeden příklad za všechny. Použijte třeba motor z rumunského nákladního automobilu Roman a šasi třeba ze Zetoru, a můžete vyrazit na trať.


Soutěž se skládá ze dvou částí. První je víceboj v různých disciplínách, pokaždé v jiných, a v jakých se dozvíte až na startu. Letos byla asi nejzajímavější jízda na sáňkách za traktorem. Zkuste táhnout za sebou sáňky osazená jedním soutěžícím a projet co nejrychleji vytyčenou trať a nespadnout. Zábavná je i střelba ze vzduchovky na „zajíce“, po vzoru olympijské disciplíny střelby na holuby, v níž dosahuje vynikajících výsledků katarský maratonský specialista Nasser Al- Attiyah.


Odpolední část se odehrává v nedalekém lese a spočívá v průjezdu brodem. Všichni víme, jaké bylo letos počasí, brod vyschl, a tak se musel neustále „zavlažovat“. Jestli si myslíte, že jej zvládli všichni, tak jste na omylu. Někteří museli být vytaženi pomocí navijáku.Traktorový závod měl i zahraniční účast, když dorazil představitel francouzské automobilové federace TAC pan René Cornillack. Jeho úkolem bylo v roli utajeného pozorovatele zjistit, na jaké úrovni byl závod organizován a jestli má šanci na zařazení do evropského šampionátu.


Vítězové soutěže Josef Pepan a Starka Martin vyhráli voucher na neomezenou konzumaci po celý rok v restauraci Na rovinách.JL 31.12.2018

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar