Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Toyota vyrobila v Evropě již milión Yarisů

Před týdnem sjel z výrobní linky závodu Toyota Motor Manufacturing France milióntý vůz Toyota Yaris., která je jedním ze základních modelů japonské značky navržených a vyráběných v Evropě pro evropské zákazníky.

K úspěchu se vyjádřil Tadashi Arashima, prezident a generální ředitel společnosti Toyota Motor Europe: „TMMF hraje v rámci evropské výroby firmy Toyota klíčovou roli. Závod TMMF již od okamžiku svého otevření soustavně plní velmi náročné standardy naší firmy co do kvality, efektivity i pružnosti výroby a dodává hodnotný produkt, který je od roku 2000 nejlépe prodávaným vozem Toyota v Evropě. Tento milník podtrhuje naši strategii vyrábět klíčové modely vozů přímo v Evropě.“
Model Yaris znamenal pro Toyotu úspěch již od uvedení první generace na evropský trh. Hned byl oceněn titulem „Auto roku 2000“ a označen v testech EuroNCAP jako nejbezpečnější automobil své třídy se v Evropě. V letech 1999 až 2005 se ho prodalo přes 1,4 milionu kusů.
A jak to vypadá nová generace Yarisu bude ještě větším prodejním hitem. V roce 2006 se očekává prodej 250 tisíc kusů. Nový Yaris nabízí zákazníkům ještě vyšší hodnotu díky vysoké úrovni vnitřního prostoru i jeho všestrannosti, použití moderních technologií, pohodlí, výkonu a bezpečnosti.
Celkové investice do závodu TMMF, ležícího u města Valenciennes na severu Francie a založeného v říjnu 1998, dosáhly 897 milionů eur.
Cílem společnosti Toyota Motor Europe (TME) pro rok 2008 je umístit na evropský trh 1,2 miliónu vozů. Rostoucí poptávka bude uspokojována sítí devíti výrobních závodů ve Francii, Velké Británii, Portugalsku, Turecku, Polsku, České republice a brzy i v Rusku. Celková výrobní kapacita v Evropě tak přesáhne 850 tisíc vozů. Pro rok 2006 si Toyota určila prodejní cíle v Evropě přesahující 1 milión vozů Toyota a 48 tisíc vozů Lexus. Díky rekordně vysoké výrobní kapacitě plánuje Toyota v roce 2006 vyrobit cca 800 tisíc vozů, 860 tisíc motorů a 575 tisíc převodových ústrojí.

AH, 18.12.2006

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar