Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Toyota Prius se prodává dobře

Celosvětový úspěch vozů Toyota s hybridním pohonem dokládá 50 000 prodaných modelů Prius v Evropě. Jubilejní vůz prodalo nizozemské dealerství Dijksman v Haarlemu místní rodině. Nizozemí je pro Prius důležitým trhem, neboť odbyt zde najde deset procent všech prodaných vozů.

Dosažení tohoto mezníku odráží celosvětovou oblibu vozů s hybridním pohonem, kde má Toyota jednoznačně přední postavení. Od svého uvedení na trh v roce 1997 v Japonsku se na celém světě prodalo přes 550 000 modelů Prius – přičemž celkový počet prodaných hybridních vozů Toyota a Lexus se blíží číslu 600 000.

Vysoká poptávka si vyžádala nárůst celosvětové výroby modelu Toyota Prius a koncem roku 2005 byla zahájena další výroba v Changchun City v Číně, aby bylo možné uspokojit objednávky na tomto rychle rostoucím trhu.

V Evropě byla v lednu představena poslední verze Toyoty Prius s čerstvým designem exteriéru a změnami v interiéru, které zvyšují komfort a kvalitu. Současně byl zdokonalen podvozek, zavěšení kol a řízení pro dosažení celkově lepších jízdních vlastností.

Toyota Prius je jako jeden z nejpropracovanějších osobních vozů současnosti rovněž ukázkou moderních technologií. Například unikátní funkce inteligentní podpory parkování (IPA – Intelligent Park Assist) je dalším celosvětovým prvenstvím nabízeným ve vozech Prius. Používá se jednoduše – řidič zvolí cílové parkovací místo a poté ovládá pouze brzdu a plyn, řízení zajišťuje vůz automaticky.

V automobilech Toyota Prius se dnes také nabízí nejdůmyslnější satelitní DVD navigace ve své třídě a nová multimediální jednotka s digitálním filtrem a možností přehrávání CD se soubory MP3 a WMA.

Úspěch vozů Toyota Prius dokládají četná ocenění, kterých se tomuto automobilu od jeho uvedení na trh dostalo. Jmenujme například:

•Evropský vůz roku 2005 (European Car of the Year 2005)

•Severoamerický vůz roku 2004(North American Car of the Year 2004)

•Mezinárodní motor roku 2004 (International Engine of the Year 2004)

•ADEME (emise CO2), 1. m. v kat.zážehových motorů 2004 a 2005

•Vítěz ADAC EcoTest 2004 a 2005 (Německo)

•Cena Fleet Excellence Awards, Ekologický vůz roku 2004 v GB

Kromě toho se dostalo Priusu vysokého ocenění Euro NCAP za pasivní bezpečnost, konkrétně pět hvězdiček za ochranu dospělých pasažérů společně s nejvyšším skóre ochrany dětí – 43 bodů (4 hvězdičky).PL, 10.11.2006


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar