Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Tip na dárek: Severočeské závody a okruhy

Dnes máme pro vás další tip na vánoční dárek. Po knížce Středočeské závody a okruhu přichází na trh další publikace s podobným zaměřením s názvem Severočeské závody na okruhy. Opět ji připravila dvojice autorů Jiří Wohlmuth a Jiří Kotrbáček a vydalo ji nakladatelství Grada.

V dnešní době se pořádají automobilové a motocyklové závody převážně na autodromech v Mostě a v Brně, motocykly závodí ještě například na přírodní trati v Hořicích v Podkrkonoší. Autoři se tentokrát zaměřili na Severočeský kraj, kde mají pochopitelně největší tradici závody v Mostě, nejdříve na běžné silnici, později na autodromu.


Ale na 200 stránkách se dočtete také o dalších šestnácti okruzích, z nichž asi nejvýznamnější byl Liberecký okruh, kde se poprvé závodilo v roce 1946. O vavříny se bojovalo také v sousedním Jablonci nad Nisou, nebo v Novém boru, ve Frýdlantu, Chomutově, Žatci, Teplicích….


Závodění na okruzích předcházely ještě dříve závody do vrchu, jako byl Schöber v Rumburku nebo z Dubí na Cínovec.

Autoři si dali velkou práci i se získáním výsledků, které jsou vedle dvou stovek fotografií nedílnou součástí pěkné knížky, stejně jako plánky bývalých a zaniklých tratí.
Škoda, že přírodní okruhy musely kvůli bezpečnosti ustoupit autodromů, kde chybí divákům bezprostřední kontakt s jezdci i automobily nebo motocykly.


Kniha Severočeské závody a okruhy potěší každého motoristického nadšence, který se zajímá o lokality, kde všude se dříve závodilo.


Více info na www.grada.cz

J.Lasík
17.12.2018

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar