Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Tip na dárek - Fenomén Ecce Homo

V těchto dnech spatřila světlo světa úžasná publikace Fenomén Ecce Homo, na které se podíleli Karel Fiala, Luká Pikal a Roman Krejčí. Příznivci závodů automobilů do vrchu už tuší, jaká je náplň unikátní knížky.

Letos jsme si připomněli 115 let od chvíle, kdy po trati současného Ecce Homo vedla trasa závodu z Vídně do Vratislavi a zpátky. V příštím roce uplyne 100 let od prvního opravdového závodu do vrchu. Od roku 1981 je každoročně součástí evropského šampionátu. Bohužel kromě roku 2020, ale místo něj tady máme úžasnou publikaci, která už potěšila nejednoho bývalého nebo současného vrchaře.


Jedním z prvních majitelů knihy byl Jiří Voves, dlouholetý úspěšný účastník evropských závodů se Subaru Impreza. „Mám rád a koupím si každou kvalitní motoristickou publikaci. Jakmile jsem se dozvěděl o Ecce Homo, kde jsem nejednou startoval nebo později doprovázel dceru Pavlu při Historik Ecce Homo, tak jsem se těšil jak malý kluk. Připomíná mě dobu mého závodění na krásné trati. Dozvěděl jsem se i hodně zajímavého z doby dávno minulé. Jedním slovem. Už jsem si nadělil krásný vánoční dárek“.


Kniha potěšila i Petra Žáčka, kterého mohli diváci vidět v posledních letech s Audi Quattro Sport. „Protože se už několik let věnuji závodům do vrchu, tak kniha o Ecce Homo nemůže chybět v mé knihovně. Krásné fotografie, zajímavé texty a pro mě, jako aktivního jezdce, potěšily i výsledky včetně časů jednotlivých jízd. “ A s humorem sobě vlastním dodává: „K úplné dokonalosti tam chybí už jen moje foto, nevadí dolepím si ji na poslední stranu.“
Fenomén Ecce Homo mapuje nejen historii slavného a jednoho z nejstarších závodů do vrchu v Evropě, ale přináší řadu rozhovorů, mj. s Miroslavem Adámkem, jediným českým vítězem. Dále například s největšími hvězdami posledních ročníků – Christianem Merlinem a Simonem Faggiolim, nebo našimi jezdci Václavem Janíkem a Milošem Benešem.


Z dalších kapitol vybíráme: Svět závodní techniky, Zápisky o vrchu Ecce Homo, Ejhle 100 let, Proměny a podoby kopce Ecce Homo atd.


Celkem 320 stran zajímavého čtení, v9ce než 40 černobílých fotografiím 500 kvalitních barevných fotografií nejrůznějších velikostí včetně popisků.


Fenomén Ecce Homo – 1905-2020 Historie slavného závodu udělá pod vánočním stromečkem radost všem příznivcům automobilového sportu, zvláště pak závodů do vrchu.Objednat můžete na (objednávky do 18.prosince budou doručeny ještě do vánoc)
www.eccehomobook.eu
www.fenomeneccehomo.czJL
12.12.2020

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar