Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Testy Porsche Cayenne - přes čtyři miliony kilometrů

Automobilka Porsche pečlivě připravuje nový model Cayenne na uvedení na trh. Do té doby budou prototypy a předsériová vozidla podrobovány náročným testům odolnosti. Jen ty totiž zajistí splnění vysokých kvalitativních standardů značky Porsche.

Porsche Cayenne poslední generace bylo uvedeno na trh v roce 2017. Nyní automobilka důsledně vylepšuje třetí generaci modelu Cayenne rozsáhlými úpravami pohonného ústrojí, podvozku, designu, výbavy a konektivity. „Jedná se o jedno z nejrozsáhlejších vylepšení v historii značky Porsche,“ říká manažer série Michael Schätzle. Kromě přeskupe-ní portfolia pohonů provedli inženýři ve vývojovém centru Porsche ve Weissachu zásadní úpravy podvozkového systému modelu Cayenne. Cílem bylo dosáhnout ještě širšího rozsahu mezi typickým výkonem Porsche na silnici, komfortem na dlouhých cestách a terénními schop-nostmi. Za tímto účelem bude Cayenne vybaven mimo jiné novým, semi-aktivním podvozkem. Kromě toho budou mít řidiči a cestující k dispozici nový a rozsáhle digitalizovaný koncept zobrazování a ovládání s vylep-šenými funkcemi konektivity. Inovativní osvětlovací technika hlavních re-flektorů HD-Matrix-LED zvyšuje komfort i bezpečnost nového Porsche Cayenne.

Testování na hranici možností


S tolika novými technologiemi bylo nutné aplikovat komplexní testování tak, aby bylo možné dokonale vyladit komponenty, z nichž většina po-chází z nového vývoje. „Nové Porsche Cayenne podrobujeme komplet-nímu testovacímu programu, jako bychom ho vyvíjeli od nuly,“ vysvětluje vedoucí testovacího týmu Ralf Bosch. Vedle stále přesnějších virtuálních simulací je pro značku Porsche stále vysokou prioritou testování v reál-ném životě. Představuje totiž test, zda je nový model připraven pro trh. Během toho, co nazýváme kompletním testováním vozidel, je cílem zajis-tit provozní stabilitu a funkčnost všech komponentů a systémů při jejich interakci – v situacích, které zákazník zažívá i daleko „za hranou“. V prů-běhu testů odolnosti je životnost vozidla simulována v náročných pod-mínkách, které se v běžném provozu vyskytují jen zřídka. V každoden-ních podmínkách vozidla během několika měsíců ujedou více než 200 000 kilometrů v městském provozu, na okreskách a dálnicích.
Pro simulaci extrémních podmínek prototypy přirozeně cestují po celém světě s cílem otestovat kvalitu a odolnost v různých klimatických pás-mech. Nový model Cayenne tak zavítal do Asie, Afriky, Evropy a USA. Celkem bylo najeto přes čtyři miliony testovacích kilometrů


„To, co požadujeme od nového Porsche Cayenne při náročných offroa-dových testech ve Španělsku, v písečných dunách Maroka nebo během velmi dynamických jízd na ledu ve Finsku či asfaltu Severní smyčky Nür-burgringu není standard, který by běžný zákazník praktikoval,“ říká Dirk Lersch, šéf týmu prototypů a zkoušek pro model Cayenne. „Ale každý, kdo si koupí Porsche by měl vědět, že vydrží extrémní zátěž – bez ohledu na povrch, po němž jezdí.“ Nové Porsche Cayenne oslaví premiéru letos na jaře.


Porsche 15.2.2023

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar