Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečná kola pro radost

Tatra do knihy rekordů

Kopřivnická TATRA TRUCKS se zapojila do programů výcviku i vzdělávání řidičů a zvyšování bezpečnosti na silnicích. Pro příští rok plánuje s Asociací center pro zdokonalovací výcvik řidičů i rozsáhlý projekt zaměřený na tuto oblast.

TATRA TRUCKS a Centrum bezpečné jízdy Libros Ostrava se prostřednictvím několika letošních akcí a projektů snaží přispět k vyšší bezpečnosti silničního provozu obecně a také ke vzdělání a výcviku řidičů. Centrum Libros v letošním roce spustil prostřednictvím sociálních sítí projekt SEJFER, jehož podstatou je snaha trvale podporovat zlepšování řidičských dovedností a celoživotní vzdělávání řidičů po celém světě.

Ve spolupráci s Tatrou uspořádalo Centrum bezpečné jízdy Libros Den rekordů, který přinesl dva zápisy do České knihy rekordů.Kulturista a vozíčkář Daniel Minster ze Studénky jako první na světě odtáhl vlastníma rukama po dráze dlouhé 2,52 m nákladní vůz limitované edice TATRA PHOENIX Euro 6 PRÄSIDENT o váze 11,5 tuny. Jeho sportovní kolegyně a policistka Lenka Ferenčuková pak stejnou tatrovku dokázala svým tělem táhnout rekordních 4,4 m.

TATRA hrála ústřední roli i u dalšího rekordního výkonu. TATRA TACTIC v konfiguraci 4x4 s Liborem Václavíkem za volantem a Petrem Tešnarem na místě spolujezdce úspěšně a bez problémů překonala nejvyšší technickou překážku na světě. Speciální sinusoidová překážka s extrémním stoupáním i klesáním, jejímž autorem je právě Libor Václavík, vznikla v Centru bezpečné jízdy Libros pro nácvik zvládání nejrůznějších úrovní náklonů vozidel a krizových situací. Po rekordní jízdě Libor Václavík poděkoval mimo jiné i Jaroslavu Strnadovi, spolumajiteli společnosti TATRA TRUCKS: „Když jsem mu totiž poprvé řekl, že mám v plánu s Tatrou přejet takovouto překážku, řekl mi, že jsem blázen. Pak jsme se ale začali průběžně domlouvat, a nakonec všechno klaplo. Mám neskutečnou radost, že se to povedlo.“

Pro příští rok plánuje TATRA TRUCKS ještě zintenzivnit své působení v projektech zaměřených na zvýšení bezpečnosti silničního provozu a výcvik řidičů. Například podepsala smlouvu o spolupráci s Asociací center pro zdokonalovací výcvik řidičů na projektu s názvem Ekonomická a bezpečná jízda s vozidly TATRA ve výcvikových centrech Asociace center.


Tatra 8.11.2017

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar