Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Tatra Trucks dodá hasičům až sto vozů Tatra Terra

Na základě výsledků výběrového řízení Generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR (GŘ HZS ČR) v následujících dvou letech dostanou hasičské jednotky v ČR až 100 nových cisternových automobilových stříkaček CAS 20 na podvozku Tatra.

Koncem srpna tohoto roku GŘ HZS ČR uzavřelo se společností THT Polička rámcovou dohodu o dodávkách cisternových automobilových stříkaček s označením CAS 20/4000/240 – S2T na dvounápravovém podvozku Tatra. Celkový předpokládaný objem plnění zakázky je 100 těchto hasičských vozidel včetně volitelného požárního příslušenství a komunikačních prostředků v průběhu dvou let od účinnosti rámcové dohody. Všechna vozidla CAS 20 mají mít stejný typ podvozku, účelové nástavby i požárního čerpadla. Ve smlouvě je ukotvena možnost doplnit vozy volitelnými prvky. Výrobu karosérie účelové nástavby a finalizaci vozidel CAS 20 bude mít na starosti společnost THT Polička, automobilka Tatra Trucks vyrobí jako subdodavatel podvozky Tatra Terra T815–2T5RA3 v provedení 4x4.


Cisternové stříkačky CAS 20 budou vybaveny tatrováckou šestimístnou čtyřdveřovou kabinou s klimatizací a nezávislým vytápěním. Účelová nástavba z lehkých slitin a plechových panelů bude obsahovat kromě speciálního hasičského vybavení nádrž na hasivo o kapacitě 4 tisíce litrů vody a 240 litrů pěnidla. K pohonu automobilů budou sloužit vzduchem přímo chlazené dieselové vidlicové osmiválce Tatra T3D-928 o maximálním výkonu 325 kW spojené s plně automatickou převodovkou Allison. Elektroinstalace a rozvody paliva i vzduchu na podvozku budou chráněny proti působení sálavého horka od požárů.


Celkový předpokládaný objem zakázky představuje nákup až 50 vozidel CAS 30 včetně volitelného požárního příslušenství a komunikačních prostředků v průběhu dvou let.


Další pozitivní referencí hasičských speciálů na podvozcích Tatra je rozhodnutí Hasičského a záchranného sboru Slovenské republiky z konce srpna tohoto roku pořídit pro slovenské hasiče 3 kusy cisternových zodolněných stříkaček CZS 40 Titan s pancéřovanými kabinami. Tyto speciály slouží také u Záchranného útvaru Hasičského záchranného sboru ČR, a to od roku 2018. Ve veřejném výběrovém řízení uspěla společnost THT Polička, která vyrobí hasičské nástavby a zkompletuje objednaná vozidla, podvozky dodá Tatra Trucks. Základem CZS 40 Titan je podvozek Tatra Force T815–7M0RC1.371 se čtyřmi řiditelnými nápravami. K pohonu slouží šestiválcový dieselový motor Cummins ISM500 o výkonu 373 kW, ten je propojen s plně automatickou převodovkou Allison. V útrobách nástavby vozidla se nachází nádrž o objemu 12 tisíc litrů hasebních látek.Tatra 15.9.2022

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar