Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Konfigurátor kol

Subaru XV a Impreza zazářily v testech Euro NCAP

Subaru Corporation ohlašuje, že evropské specifikace modelů Impreza a XV získaly nejvyšší pětihvězdičkové ohodnocení v bezpečnostních testech 2017 European New Car Assessment Programme (Euro NCAP).

Oba modely výrazně zabodovaly ve všech čtyřech klíčových disciplínách, kterými jsou ochrana dospělých pasažérů, ochrana dětí, ochrana chodců a bezpečnostní asistenční systémy. Právě Impreza a XV jsou první modely Subaru postavené na nové platformě Subaru Global Platform (SGP) s mimořádnými vlastnostmi. Extra tuhá konstrukce výrazně prospívá nejen jízdním vlastnostem, tedy aktivní bezpečnosti, ale ve srovnání s předchozími modely je o 40 % účinnější v pohlcování nárazu.


Impreza i XV zároveň nabízejí sedm airbagů včetně kolenního, chytré pásy snižující síly působící na pasažéry při nehodě, velmi dobrou pozici za volantem a skvělý výhled z vozu coby další klíčový prvek aktivní bezpečnosti, systém hlídání mrtvých úhlů a již ve standardu také unikátní systém EyeSight*2. Právě ten v testech Euro NCAP velmi dobře zafungoval. S pomocí stereoskopických kamer neustále vyhodnocuje situaci před vozem a vedle funkcí adaptivního tempomatu či hlídání jízdních pruhů je schopen také automatického nouzového brzdění až do úplného zastavení. Zároveň řidiči pomůže zvládnout případný vyhýbací manévr a umí kompenzovat nedostatečné brzdění.


Tradice bezpečných aut


Vozy Subaru získaly pětihvězdičkové hodnocení v evropských testech již pošesté v řadě. Před současnou generací Imprezy a XV prošel zkouškami s totožným výsledkem také model Levorg v minulém roce, Outback v roce 2014, Forester v roce 2012, předchozí generace Subaru XV v roce 2011 a také Legacy v roce 2009. V japonských testech JNCAP nedávno přepsala dvojice Impreza a XV historické rekordy díky zisku 199,7 bodu z 208 možných. Od nezávislého amerického institutu IIHS pak oba vozy získaly nejvyšší možné doporučení pro zákazníky Top
Safety Pick+.Subaru 30.11.2017

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar