Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Subaru Boxer 2.5 T s titulem Motor roku 2006

Poprvé v prestižním udělování cen Motor roku byl zvolen ležatý agregát s protilehlými válci. Přeplňovaný čtyřválec Subaru Boxer 2.5, jenž pohání modely Impreza a Forester, získal první cenu ve třídě motorů o objemu 2 až 2,5 litru.

 

Porotu při této soutěži tvořilo 61 novinářů z 29 zemí a soutěž organizovala organizace UKIP Media & Events, největší britská skupina časopisů zabývající se technologií automobilů. Porotci zužitkovali své technické znalosti i celkové dojmy a hodnotili výkonnost vozidla, jízdní výkony, ovládání, hospodárnost a kultivovanost chodu. Hlavní cena a ceny za nejlepší motory se udělovaly v celkem osmi objemových třídách.

Oceněný motor Subaru Boxer 2.5 Turbo se vyznačuje mohutným točivým momentem a zároveň ohleduplností vůči životnímu prostředí. Výrazného snížení emisí bylo dosaženo použitím systému sekundárního přívodu vzduchu, zlepšením systému řízení motoru a úpravou konstrukce spalovací komory. Tato pohonná jednotka dosahuje optimální rovnováhy mezi dynamickou odezvou v nízkém rozsahu otáček a zvětšeným výkonem, a to díky konstrukčním změnám vodního pláště v hlavě válce a úpravě uspořádání výfukového potrubí, což minimalizuje rezonanční ztráty v potrubí a současně zajišťuje plynulé proudění plynu.

Kromě současných modelů Impreza a Forester je tímto motorem vybaven také Saab 9-2X, prodávaný v Severní Americe na základě dodavatelské dohody s automobilkou Saab.

 

-jl- 12.5.2006


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar