Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Středoškoláci v projektu Tatra do škol

I v letošním roce pokračuje úspěšný projekt Tatra do škol, na kterém spolupracuje automobilka TATRA TRUCKS s různými kraji České republiky a středními školami. Vzdělávací projekt Tatra do škol, který podporuje technické vzdělávání a praxi mládeže, běží již čtvrtým rokem. V květnu tohoto roku byl úspěšně zakončen na školách v Plzeňském a Královéhradeckém kraji.

Ve dnech 26. a 27. května se v automobilce TATRA TRUCKS v Kopřivnici konaly dvě výjimečné události. Standardní diagnostickou prohlídku, oživení a zkušební jízdy absolvovaly dva nové vozy Tatra Phoenix, které v rámci projektu Tatra do škol sestavili studenti plzeňské Střední průmyslové školy dopravní a Střední školy technické a řemeslné Nový Bydžov. U startu nových tatrovek do života samozřejmě nechyběli studenti a studentky, kteří se na stavbě vozů podíleli, a také zástupci jejich škol, automobilky TATRA TRUCKS, krajských úřadů a silničářů, kteří tatrovky budou používat.


Koronavirová epidemie se bohužel podepsala i na průběhu projektu Tatra do škol, nicméně přinesla jen časové zdržení, studenti a studentky za asistence svých pedagogů i specialistů kopřivnické automobilky dokázali vozy úspěšně sestavit. Komponenty potřebné k sestavení vozidel školy dostaly již na podzim minulého roku, kvůli epidemiologické situaci však byla výuka přerušena a tím i práce na vozech. V dubnu ale byly tatrovky dokončeny, poté přepraveny do Kopřivnice a nyní za účasti všech zainteresovaných oživeny a schváleny do provozu.
Kopřivnická automobilka TATRA TRUCKS chce projektem Tatra do škol pozitivně působit na mladé lidi, kteří uvažují o technickém vzdělání či technické obory již studují.


Projekt vznikl v roce 2018 a jeho podstatou je spolupráce mezi automobilkou, jednotlivými kraji a technickými školami. Vybraní studenti ze středních škol dostávají možnost sestavit automobil Tatra, který pak míří do běžného provozu například u krajské správy a údržby silnic nebo u jiných institucí zřizovaných krajem. Studenti tak mají jedinečnou příležitost poznat, jak se vyrábějí nákladní vozy. V neposlední řadě pak smontovaný vůz najde své užitečné uplatnění. Projekt Tatra do škol v roce 2018 odstartoval v Kraji Vysočina, od té doby se do něj zapojila řada škol z celé České republiky.PR 2.6.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar