Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Stellantis na Caravan Salon Düsseldorf

Více než 600 firem, 250 000 m2 výstavní plochy v 16 pavilonech (o 3 více než loni, což je důkazem rostoucího zájmu o toto odvětví): to vše je 61. ročník veletrhu Caravan Salon Düsseldorf. Pro výrobce a kupující obytných automobilů a karavanů v Evropě se jedná o zcela zásadní událost.

Stánek skupiny Stellantis na veletrhu se rozkládá na ploše 500 m2 v hale 16 (D42) a vůbec poprvé se jedná o multibrandovou expozici zahrnující značky Fiat Professional, Citroën, Peugeot a Opel. Toto bezprecedentní rozhodnutí je založené na přesných strategických komunikačních zásadách, které odrážejí positioning nazvaný „Rodina pro rodiny“.

Rodina produktů, která se v loňském roce rozrostla v návaznosti na fúzi skupin FCA a PSA, představuje možnost rozšíření a doplnění nabídky. Fiat Professional i Citroën jsou tradičními hráči v tomto odvětví. Pro Peugeot jde o příležitost vrátit se na rychle rostoucí trh. Pro značku Opel to představuje debut v sektoru menších dodávek, který se v poslední době proměnil a má nyní mladší uživatele, než je průměr, s menšími nároky na prostor a omezenější kupní silou.

Díky čtyřem rozdílným značkám může nyní Stellantis vyhovět všem potřebám rodin, které používají obytné automobily. Tito zákazníci navštíví veletrh, aby se seznámili s posledními trendy a novinkami na neustále se rozšiřujícím trhu. Tento růst se během pandemie zvýšil, a to v důsledku větší pracovní flexibility dané novými, všeobecně osvojenými pracovními návyky (práce z domova apod.). Dále se také zvýšila atraktivita dovolených trávených v rámci rodiny, v klidnějších lokalitách a v kontaktu s přírodou.

Na základě těchto faktů se zrodilo rozhodnutí postavit silně inspirativní stánek připomínající emotivní hodnoty svobody, nezávislosti a chuti objevovat. Převaha zelené a hnědé barvy, dřevitý odstín výstavních ploch a fotografie fascinujících míst vytvářejí bezprostřední odkaz na vztah k přírodnímu prostředí, které je třeba zkoumat a chránit, aby bylo zachováno pro budoucí generace.

Stellantis hodlá představit svou širokou nabídku nových produktů jak kupujícím, tak výrobcům obytných automobilů, a ukázat svou širokou škálu modelů, velikostí a pohonů. Stellantis proto vystavuje své nejnovější produkty: čtyři základní vozidla určená k přestavbě, s celou řadou asistenčních systémů, která mohou nabídnout i prvky autonomního řízení nejnovější generace, a také možnost volby dieselového motoru nebo 100% elektromotoru.

Kromě toho je Stellantis díky 100% elektromotoru, který je k dispozici v řadě Ducato, připraven nabídnout produkty vhodné pro trh obytných vozů i z hlediska poptávky po bateriových elektromobilech, což je technologický vývoj, který je v současné době podmíněn rozvojem potřebné infrastruktury a zájmem jednotlivých výrobců obytných vozů. Každopádně souběžně pokračují práce na vývoji dieselové technologie, aby bylo možné i nadále plnit příslušné legislativní požadavky.

Vozidla vystavená na stánku značek skupiny Stellantis budou představovat průřez možnostmi, z nichž si mohou výrobci a zákazníci obytných automobilů vybírat. Značku Fiat Professional bude zastupovat vůz Ducato Chassis Cab L4 v bílém odstínu představující některé z nejčastěji volených konfigurací a možností. Vystavený vůz má kromě jiného například devítistupňovou automatickou převodovku, světlomety Full LED, navigaci s 10" dotykovým displejem, systém nouzového brzdění, systém udržování vozu v jízdním pruhu a systém rozpoznávání dopravního značení.

Citroën v Düsseldorfu vystaví Jumper Temps Libre VAN L2H2 HDI 165 v odstínu šedé metalízy. Skříňová dodávka nabízí některé z nejčastěji volených prvků výbavy, jako jsou kožený volant, světlomety Full LED a 16" kola z lehkých slitin.

Opel se bude na stánku prezentovat plně elektrickým pětimístným modelem E-Zafira Life. Vůz ve středně dlouhé verzi je mimo jiné vybaven multifunkčním volantem, xenonovými světlomety, prosklenými zadními dveřmi a automatickou klimatizací.

Čistě na elektřinu je poháněn Peugeot: e-Rifter v délce L2 s 5 sedadly, v odstínu modrá metalíza. Výbava vozu zahrnuje například tři samostatná sedadla ve druhé řadě, vyhřívání sedadel, automatickou klimatizaci nebo nabíjecí kabel Mode 2 potřebný k nabíjení baterie.PR 28.7.2022

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Subaru Forester
Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2023 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar