Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Startuje letní anketa Ženy v autě.cz 2018

Internetový magazín Žena v autě.cz potřetí vyhlašuje anketu zaměřenou na chování řidiček a řidičů v ČR. I letos je hlavním důvodem této ankety zmapovat aktuální řidičské návyky zejména žen za volantem. Otázky se týkají především bezpečné jízdy, pozornosti při řízení, bezpečí dětí v autě, ale i nešvarů za volantem.

Na silnici stále není ojedinělé vidět řidiče i řidičky s mobilem v ruce – jak telefonují nebo si vyřizují korespondenci. Mobil za volantem se dnes stává častou příčinou dopravních nehod, jde o třetí nejčastější přestupek vůbec. Prostřednictvím dotazníku u nás na webu chceme ověřit, jak se české řidičky staví mimo jiné k tomuto tématu.

„Anketou se snažíme analyzovat, jak jsou na tom zejména řidičky se zásadami bezpečné jízdy a jak se chovají v běžném provozu. Osobně jsem zvědavá, co na sebe řidičky prozradí. Výsledky pak chceme konfrontovat s aktuálními statistikami a podobnými průzkumy,“ říká šéfredaktorka magazínu Žena v autě.cz Sabina Kvášová.

Ačkoliv anketa cílí především na řidičky, může se jí na stránkách magazínu Žena v autě.cz https://www.zenavaute.cz/letni-anketa-zena-v-aute-cz-2018/ do soboty 28. srpna 2018 účastnit každý zájemce.

Z naší poslední ankety, kdy jsme se dotazovali 608 respondentů, vyplynulo, že třetina žen i mužů se při řízení nevěnuje 100% řízení, neboť se například snaží zabavit děti v autě. Stejné procento tatínků a maminek na sebe prozradilo, že dítě do autosedačky při jízdě na kratší vzdálenosti vůbec nepoutá. To je alarmující zjištění. Jen pětina řidičů a řidiček aktivně vyhledává a studuje zásady bezpečnosti batolat v autě a ví, jak a kde je nejbezpečnější umístit dětskou autosedačku.


www.zenavaute.cz

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar