Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Stanley Cvengroš už není mezi námi

V neděli 22. května ráno jsem dostal velmi smutnou zprávu. Stanley Cvengroš, zakladatel československé verze globálního know magazínu Trucker a dlouholetý člen ITOY a IVOY, „odešel se svým životním kamionem“ mimo naše životy.

Odešel muž, se kterým jsem měl možnost třicet let pracovat. Odešel můj učitel, můj mentor, který vždy čelil nesmyslům a nesmyslným lidem, které v životě potkal s úsměvem a sebevědomím, dobrá práce vždy zvítězí. Velmi jsem si ho vážil a moc ho miloval. Škoda, že časopis Trucker, který založil v Československu a roky vedl, spadl na samé dno dva roky před Stanem.

Vždy dokázal poradit, vždy měl řešení. Moc mi chybí. Do té doby jsem se hýčkal možností, že bych za ním mohl zajít a zeptat se ho na názor. Dnes nemůžu. Samozřejmě bych se ho chtěl zeptat na řadu věcí. Teď to nefunguje. Jediné, co mě utěšuje, je, že už ví všechno, všechny odpovědi na všechny otázky.

Odpočívej v pokoji Stanley a podívej se na nás z nebe, kam očividně patříš s trochou odpustky. Děkuji za vše, co jsem se od tebe mohl naučit. Děkuji za to, že jste. Odpočívej v pokoji Stanley!


Milan Olšanský 24.5.2022

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Muzeum Lomnice nad Popelkou
Subaru Forester
Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2023 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar