Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Slavnost Legendy nabídne opravdové legendy

První motoristická slavnost Legendy proběhla už v roce 2013 v areálu bohnické léčebny, odkud se v roce 2018 po pěti letech přestěhovala na výstaviště v Praze Holešovicích. V letech 2020 a 2021 byla bohužel z důvodu kovidu přerušena, ale vloni se opět uskutečnila. Nebylo vůbec jednoduché navázat na „přetrhané“ kontakty, ale Lubor Kos, zakladatel Legend to nevzdal.

V minulém roce vlastně Legendy tak trochu připomínaly malý autosalon, neboť řada firem je využila k představení českých premiér. Na tuto tradici navazují také letos, když už v pátek odpoledne proběhnou novinářské prezentace například nového Fordu Mustang, dále premiéry značek Hyundai a Mercedes Benz a také představené nové soutěžní Toyoty dakarského specialisty Tomáše Ouředníčka. Všechny tyto novinky a mnoho dalších si budou moci prohlédnout návštěvníci v sobotu i v neděli, 27. a 28. května.


Stěžejní expozice budou umístěny do Křižíkových pavilonů. Například Pavilon B bude z poloviny zaplněn motocykly a v druhé bude shop zóna. Těšit se můžete na přehlídku motocyklů značky Ducati, včetně závodních strojů pro mistrovství světa silničních motocyklů a superbiků. Poprvé v České republice bude vystaven model Gracie Vale, originální stroj kategorie Moto GP. Velkolepé budou i přehlídky strojů Triumph, Indian, Royal Enfiel a dalších značek.


Další pavilon nese označení německý, kde se můžete těšit například na českou premiéru Porsche Dakar, dále třeba prodloužený BMW 7, řadu nejrůznější sportovních automobilů Mercedes Benz, jako jsou modely AMG GTR, SLR, SL 73 nebo Maybach. Jednou z hvězd bude Bugatti Chiron se zážehovým šestnáctiválcem objemu osmi litrů, přeplňovaný čtyřmi turbodmychadly a výkonem 1 103 kW (1500 k). Z nuly na sto zrychlí za 2,4 sekundy, Automobil je pojmenovaný po monackém závodníku Louisi Chironovi, který byl mj. velkým přítelem Elišky Junkové.


V loňském roce sklidila velký úspěch expozice Ferrari, a tak se Lubor Kos rozhodl v této tradici pokračovat: „Vybral jsem dvanáct nádherných kousků včetně limitované série 812 Competitione, který teprve předevčírem dorazil k nám do republiky. Návštěvníci uvidí zcela jiné modely než vloni. A také průchod pavilonem je lépe vyřešen než vloni.“


Příznivce rychlých sportovních automobilů určitě uspokojí pavilon rychlosti pod patronací generálního sponzora společnosti Shell. Z bohaté přehlídky vybíráme nový prémiový sportovní vůz Lotus Emira s přeplňovaným dvoulitrovým čtyřválcem "i4" od divize AMG Mercedes-Benz. V rámci řady Emira bude výkon mezi 360 a 400 k, se zrychlením 0-100 km/h za méně než 4,5 sekundy a maximální rychlostí až 290 km/h. Dále budou vystaveny tři Brabusy, dvě Ultimy, unikátní a jediný v naší republice Pagani Huayra, závodní Lamborghini, nádherný historický kousek Bizzarini, nechybí Maserati a velká přehlídka skvostných vozů od Advantage Cars. Víc prozrazovat nebudeme, přijďte se sami podívat.


Ale abychom nelákali jen na zahraniční značky, tak nesmíme opomenout českou značku Praga. Kromě dvou modelů Bohema a nového motocyklu bude vystaven i dakarský speciál Aleše Lopraise.


Mezi tradiční vystavovatele patří značkové kluby, tady bychom chtěli připomenout kluby Fiat, Lancia, Honda, Mercedes Benz, Porsche, Trabant, Land Rover, Jeep, Škoda a mnoho dalších.Šéf americké sekce Jakub Klomínek, sběratel a renovátor amerických automobilů na slavnosti LEGENDY vystavuje opět Ford Mustang Shelby ELEANOR, který si postavil pro svoji radost. „Patří mu velké poděkování za dlouhodobou spolupráci a budování slavnosti LEGENDY. Je krásné, jak mladý člověk dlouhodobě pracuje na budování své sbírky. Je vidět, že když si člověk jde za svými sny, tak se mu splní, říká Lubor Kos.


Další informace jsme uveřejnili na:
https://www.autokaleidoskop.cz/Ruzne/Jubilejni-10-legendy-se-blizi/


Slavnost
legendy probíhá v sobotu 27.května od 9 do 20 hodin, v neděli 28. května pak od 9 do 17 hodin.


Jak jsme mohli nahlédnout pod pokličku, máte se letos opravdu nač těšit a nezbývá nic jiného než Luboru Kosovi poděkovat a popřát silné nervy, aby vše klaplo. A když se třeba něco nepodaří, tak si stačí říct – kdo nic nedělá, nic nezkazí. A pořádat něco v dnešní nelehké době není vůbec jednoduché.Další info na www.legendy.czJL
18.5.2023

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Muzeum Lomnice nad Popelkou
Subaru Forester
Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2023 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar