Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Škoda Yeti a další modely v Pekingu

Škoda Auto představí na autosalonu v Pekingu oficiálně model Octavia určený pro čínský trh. Kromě aktuální nabídky výrobního sortimentu se návštěvníci autosalonu seznámí i s více než stoletou historií a tradicemi této značky.

Společně s Octavií se na ploše 700 metrů čtverečných

 objeví také další Škoda Roomster, Škoda Octavia RS, Škoda Octavia Scout a Škoda Superb L&K. Chybět nebude ani designová studia Yetti a historický model Škoda Superb 3000.Smlouva o spolupráci mezi společnostmi Shanghai VW a Škoda Auto byla podepsána 11. dubna 2005. V březnu roku 2006 zahájila SVW Škoda budování prodejní a servisní organizace a počátkem příštího roku bude v Šanghaji zahájena výroba modelu Škoda Octavia, později se rozběhne i výroba modelových řad Fabia a Superb. Po podpisu smlouvy o spolupráci je zahájení výroby modelu Octavia dalším krokem k proniknutí značky na rostoucí čínský trh.

Všechny tři modelové řady značky Škoda (Fabia, Octavia, Superb) se pro místní trh budou vyrábět v závodech společnosti Shanghai VW. Prodej, servis a péče o zákazníky budou v režii exkluzivní prodejní sítě Škoda, která se v současné době buduje.

Předseda představenstva společnosti Škoda Auto Detlef Wittig v této souvislosti řekl: „Čína pro nás představuje jeden ze strategických trhů pro budoucí vývoj značky Škoda. Oficiální představení modelu Octavia je spolu s blížícím se náběhem výroby prvním krokem k vybudování nové pozice značky Škoda v Číně.“

Licenční výroba v Číně je stavebním kamenem strategie růstu značky Škoda, do jejíhož rámce patří již montážní projekty na Ukrajině, v Kazachstánu, Bosně a Hercegovině, Indii a do budoucna i v Rusku. Realizace strategie růstu včetně výroby v Číně je důležitým krokem ve snaze etablovat značku Škoda v mezinárodním měřítku jako velkosériového výrobce.

V roce 2006 chce Škoda podle plánu dodat svým zákazníkům na více než 90 trzích světa přes 530 000 vozidel a pokračovat tak ve stoupajícím trendu z loňského roku. S tímto výsledkem by Škoda dosáhla nového rekordu v odbytu ve svých dějinách.PL, 20.11.2006
Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar