Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Citroën 100 let
Alcar - Konfigurátor kol

Škoda Superb pro prezidenta ČR

V rámci obměny vozového parku prezidenta republiky pana Václava Klause, poskytla společnost Škoda Auto a.s. hlavě státu nový vůz Škoda Superb. První Superb převzal už v prosinci roku 2003 a svoji spokojenost vyjadřuje právě touto výměnou.

  

Správa Pražského hradu pro zajištění svých přepravních potřeb a požadavků Kanceláře prezidenta republiky disponuje celkem třinácti vozidly Škoda Super. Člen představenstva společnosti Škoda Auto a.s. Martin Jahn při předávání vozu řekl: „Je pro nás velkou ctí, že model Superb je součástí vozového parku prezidenta České republiky. Dle mého názoru na Hrad vůz české značky a jsem přesvědčen, že splňuje nároky na reprezentativnost a poskytuje odpovídající pohodlí."

Automobil Škoda Superb, určený pro prezidenta, pohání benzinový vidlicový šestiválec 2.8 30V s výkonem 142 kW a pětistupňovou automatickou převodovkou Tiptronic. Výbava vozu vychází ze sériového provedení Elegance a je rozšířena o další prvky.

Na obou stranách přední části černého sedanu jsou umístěny speciální nosiče prezidentských standart. V interiéru jsou instalována sedadla potažena černou kůži, komfort cestování zpříjemňuje střešní okno, sluneční rolo na zadním okně a další prvky zvyšující pohodlí na zadních sedadlech. Ve výbavě nechybí integrovaný navigační systém umožňující příjem TV signálu, digitální Sound-Systém, telefon, vysílačka a maják se sirénou. Prezidentský automobil je vybaven všemi dostupnými prvky aktivní i pasivní bezpečnosti.

 

JL, 20.10.2006

 

 


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar