Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

DS3 Crossback
 

Škoda Scala i Kamiq na Autoshow Praha

Ve dnech 12. až 14. dubna proběhne další ročník motoristické výstavy Autoshow Praha. Ovšem pozor, nikoliv na holešovickém výstavišti, jako v předchozích letech, ale poprvé v Praze Letňanech. Tato změna umožňuje akci přesunout do ve všech směrech komfortnějších prostor, které dnes nabízí PVA EXPO PRAHA

[*4

Prostornost výstaviště umožňuje rozšířit okruh zkušebních jízd, které jsou každoročně jedním z nejvyhledávanějších bodů programu. Nový rozměr dostane i doprovodný program.

Ani letos nebude na této automobilové události chybět žádná důležitá značka automobilů. „V současnosti již máme potvrzenou účast řady nejvýznamnějších automobilových dealerů. Kromě vozidel, které jsou již nyní v prodeji, zde však návštěvníci uvidí i mnoho výstavních premiér nebo prototypů plánovaných modelů, “říká Vanda Petrov, ředitelka veletrhu.

a zkušebním okruhu pak budou moci zájemci usednout za volant až jedenácti vozů a udělat si reálný obraz například o svém budoucím vozidlu.
AUTOSHOW PRAHA představí aktuální trendy ve všech oblastech spojených s automobily od designu, tuningu, audio vybavení po zabezpečovací systémy. Doprovodný program myslí také na ženy-řidičky, kterým nabídne praktické informace a rady pro bezpečný pohyb na silnici, odborníci poradí např. se správným upevněním dětské sedačky a přípravou dítěte na cestu autem.

Souběžně s AUTOSHOW PRAHA proběhne také mezinárodní soutěžní výstava pro milovníky motocyklových staveb a přestaveb, BOHEMIAN CUSTOM BIKE.
Na výstavě se představí automobily značek Alfa Romeo, Dacia, Ferrari, Fiat, Hyundai, Jeep, Kia, Kaipan, Lotus, Nissan, Peugeot, Renault, Toyota, Lexus, Škoda a Volkswagen.


Škoda – Scala a Kamiq

Velmi očekávaná novinka automobilky ŠKODA se jmenuje SCALA. Teoreticky jde o nástupce modelu RAPID Spaceback, fakticky ale SCALA žádného předchůdce nemá, protože je větší, modernější, výkonnější, zkrátka po všech stránkách lepší. Zákazníky bude lákat na techniku vycházející z platformy MQB, velmi prostorný interiér, největší zavazadelník v kategorii (467 l) a řadu bezpečnostních asistentů.
KAMIQ - nejmenší crossover značky ŠKODA si odbyl světovou premiéru teprve v březnu v Ženevě, takže jde o jednu z největších novinek letošního Autoshow. Vůz stojí na moderní platformě MQB A0 a navazuje na o něco dříve představený hatchback SCALA využívající stejnou techniku. Zájemci se mohou těšit na nejmodernější technologie, jízdní asistenty a široké možnosti konektivity, prostorný interiér, velký zavazadelník (400 l) a známé motorizace zahrnující kromě jiného také čtyřválec 1.5 TSI (150 k) nebo verzi G-Tec spalující zemní plyn.


Peugeot

Na stánku společnosti FEDERAL CARS Praha s.r.o. budou k vidění modely 508 Fastback, Rifter GT Line Long, 2008 SUV a 3008 SUV.

Model Peugeot 2008 je dlouhodobě nejprodávanější malé SUV v ČR. I v tomto modelu najdete netradiční řešení palubní desky označované jako i-Cocpit, nechybí ani systém Grip Control vylepšující trakci na kluzkém povrchu. Kromě běžných výbav je k dispozici také sportovně střižená verze GT Line.

Aktuální druhá generace Peugeotu 3008 se proměnila z crossoveru na klasické SUV. Vůz na sebe upozornil zejména ziskem titulu evropského auta roku coby vůbec první SUV v historii této prestižní ankety. Základní technika je shodná s modelem 5008. Kromě běžných motorů bychom se v dohledné době měli dočkat také nového plug-in hybridního ústrojí.
Rifter je v nabídce Peugeotu novinkou, vůz jako takový ale představuje nástupce známého modelu Partner. S příchodem Rifteru se velmi změnilo pojetí tohoto automobilu, který je více osobním MPV než dodávkou přestavěnou na běžný automobil. Důkazem je platforma EMP2 převzatá od ostatních Peugeotů. Na té je založena přední část, zadní část pochází z předchozí generace Partneru. V nabídce jsou dvě délky (4400 mm a 4750 mm), maximální objem zavazadelníku je 3000 litrů u krátké a 3500 litrů u prodloužené varianty.
Druhá generace Peugeotu 508 představená na ženevském autosalonu minulý rok přinesla velmi výraznou změnu. Francouzská automobilka vsadila na vzhled blízký kupé, který podpořila bezrámovými okny a řadou efektních detailů. Protože jde o vlajkovou loď, nabízí nový Peugeot 508 velmi bohatou výbavu, kde najdeme množství asistenčních systémů, masážní sedadla nebo noční vidění.

Modely 508 Fastback a Traveller budou k dispozici návštěvníkům i v rámci testovacích jízd.

Lotus

Vozy Lotus představí společnost LOTUS CAR PRAHA, která je jediným oficiálním dealerem vozů Lotus v Česku. Těšit se můžete na Elise Cup 250 - Lotus Elise Cup je verze modelu Elise, která odkazuje na okruhový speciál Elise Race 250, ale může do běžného provozu. Od provedení Sport a Sprint se liší nižší hmotností danou třeba lithium-iontovým akumulátorem, karbonovými sedadly nebo polykarbonátovým zadním oknem. V nejlehčí verzi vůz váží 860 kg bez náplní a má motor o výkonu 256 k.
Exige Sport 410 - Model Exige Sport 410 byl představen minulý rok jako verze zapadající mezi varianty Cup 430 a Sport 350. Lotus tento sportovní automobil prezentoval jako nejlehčí šestiválcovou verzi modelu Exige v historii.
Exige Cup 430 - Další z řady velmi zajímavých britských sportovních vozů opět využívá propracovanou aerodynamiku, karbonové díly a přeplňovaný šestiválec z modelu Evora GT430. Ten má 436 k, 440 Nm a zhruba jednu tunu vážící automobil rozjede z nuly na 100 km/h za 3,3 s.

Evora GT 410 Sport - Model Evora GT 410 Sport byl představen začátkem minulého roku. V nabídce značky nahradil základní provedení Evora 400 a používá aerodynamické prvky z limitované edice Evora GT 430. Vůz nadále využívá přeplňovaný šestiválec, nyní s výkonem 416 k.


Termín a místo konání:
12. -14. 4. 2019 v PVA EXPO PRAHA
Otevírací doba:
pátek, sobota: 10.00 –19.00 h
neděle: 10.00 -17.00 h
Vstupenky: plné vstupné v době konání veletrhu: 200 Kč, zlevněné vstupné 150 Kč http://autoshowpraha.cz/sleva/, vstupenky lze zakoupit zde https://vstupenky-pva.cz/autoshow-praha-


JL 3.4.2019

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar