Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Škoda Auto začala výrobu nové generace Kodiaqu

Škoda Auto zahajuje ve svém kvasinském závodě sériovou výrobu druhé generace svého vrcholného SUV, modelu Kodiaq. Díky přesunu výroby nové generace modelu Superb z Kvasin do Bratislavy získala automobilka v kvasinském závodě dodatečnou kapacitu na výrobu úspěšných SUV modelů Kodiaq a Karoq.

Nový Kodiaq se bude vyrábět na stejné výrobní lince jako první generace tohoto modelu. Společnost Škoda Auto investovala 49 milionů eur do modernizace výrobní linky a svařovny, aby výrobu v závodě Kvasiny ještě lépe připravila na budoucnost. Součástí úprav je také zajištění podmínek pro výrobu verze Kodiaq iV s plug-in hybridním pohonem. Přestavba výrobní linky se týkala například manipulátorů, montáže podvozků, dopravníkových technologií, ale například také úpravy robotů, které nanášejí okenní lepidlo.


Ještě nedávno sjížděly ze stejné linky vozy Škoda Superb třetí generace. K získání dodatečné výrobní kapacity pro modely SUV přesunula Škoda Auto výrobu nové, čtvrté generace modelu Superb do závodu Volkswagen v Bratislavě a první vozy zde opustily linku již v minulém roce. Díky tomuto kroku navýší kvasinský závod Škoda Auto roční produkci o celkem 150 000 modelů SUV Karoq a Kodiaq. Dle plánů má každým dnem sjíždět z výrobní linky až 410 vozů Kodiaq.


Škoda Kodiaq

V rámci celosvětové premiéry modelu Škoda Kodiaq v roce 2016 ohlásila česká automobilka svou SUV kampaň. Brzy následoval kompaktní Karoq (2017), posléze v roce 2019 Kamiq a v roce 2021 plně elektrický model Enyaq

Doposud sjelo z výrobních linek v České republice, na Ukrajině a v Číně, a do začátku roku 2022 rovněž v Rusku, více než 870 000 vozů Kodiaq první generace, jež byly dodány zákazníkům na 60 trzích po celém světě.

S novým vozem automobilka ukazuje, jakým způsobem posouvá udržitelnost i úspornost o úroveň výš. Premiéru zde má i nejnovější generace Matrix-LED předních světlometů. Pět pohonných jednotek poskytuje výkon od 110 kW (150 k) do 150 kW (204 k).
U nejsilnějších motorů je součástí standardní výbavy pohon všech kol. Model Kodiaq je nyní poprvé k dispozici také jako plug-in hybrid s dojezdem na čistě elektrický pohon přesahujícím hranici 100 kilometrů.Škoda Auto 17.1.2024

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Subaru Forester
Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar