Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Škoda Auto vyrobila 500 000 vozů

Z montážní linky společnosti Škoda Auto sjel již půlmilióntý vůz značky Škoda vyrobený v letošním roce. Automobilka Škoda tak poprvé ve své více než stoleté historii přesáhla hranici půlmiliónové roční produkce.

Jubilejním vozem byla Škoda Roomster v červené 

barvě s motorem 1,2 HTP určená pro českého zákazníka. Rok 2006 je pro společnost Škoda Auto i v dalších směrech rekordní: již 20.listopadu dosáhla stejného počtu vyrobených automobilů jako vloni, tj. 494 637. A o dva dny později zároveň poprvé prolomila hranici půl milionu vozů vyrobených za jediný rok.

V letošním roce plánuje Škoda Auto prodej přes 530 000 automobilů, což představuje výrobní a odbytový rekord v její historii. Od ledna do listopadu letošního roku bylo dosaženo historických rekordních prodejů ve více než 20 zemích, mj. v Německu, Francii, Švýcarsku, Belgii, Irsku, Dánsku, Finsku, Litvě, Lotyšsku, Estonsku, Španělsku, Řecku, Saudské Arábii, Rumunsku, Bulharsku, Rusku, Ukrajině, Kazachstánu, Indii a Taiwanu. Oproti stejnému období roku 2005 zvýšila Škoda Auto dodávky svých vozů ve více než 35 zemích. Automobily značky Škoda se v současné době prodávají v 90 zemích.

Vzhledem k rostoucí poptávce zákazníků o čtvrtou modelovou řadu Roomster nasadila společnost Škoda Auto ve výrobním závodě v Kvasinách od 22.října třetí směnu a do konce roku plánuje vyrobit více než 20 000 Roomsterů. V měsíci říjnu si tento automobil pořídilo v České republice 460 zákazníků (od zahájení prodeje 1445 kupujících), čímž se stal třetím nejprodávanějším automobilem na domácím trhu.

Škoda Auto v současnosti zaměstnává 26 000 osob a vyrábí automobily v pěti zemích: České republice, Bosně a Hercegovině, Indii, Kazachstánu a na Ukrajině. V roce 2007 bude zahájena produkce vozů Škoda v Číně a v Rusku.PL, 23.11.2006


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar