Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Škoda Auto vstupuje do Austrálie

Škoda Auto expanduje na další, v pořadí již pátý kontinent. V říjnu dodá mladoboleslavská automobilka první vozy svým zákazníkům v Austrálii. Prodejní síť nového importéra bude pro začátek čítat 14 obchodníků v klíčových oblastech Austrálie.

Premiéra je plánovaná na mezinárodní autosalon v Sydney (11. – 21. října), v nabídce budou modely Škoda Roomster a Škoda Octavia včetně provedení RS a Combi. „Vstup na trh v Austrálii je symbolickým pokračováním úspěšné mezinárodní expanze značky Škoda,“ konstatoval Fred Kappler, člen představenstva Škoda Auto pro prodej a marketing.
Austrálie bude po Evropě, Asii, Africe a Jižní Americe v pořadí pátým kontinentem, kde Škoda Auto oficiálně prodává své vozy. Zároveň zaokrouhlí počet zemí, kde jsou vozy Škoda k dostání prostřednictvím autorizovaných partnerů, na rovných sto.
V loňském roce Škoda Auto poprvé prodala po celém světě více než půl milionu vozů za rok (549 667, + 11.7% oproti 2005). V prvním pololetí letošního roku zájem o vozy Škoda dále výrazně rostl, zákazníci si koupili celkem 311 062 vozů (+13,2% oproti 2006).

PL, 10.8.2007

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar