Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Škoda Auto v Ženevě nejen s novou Fabii

Na ženevském autosalonu oslaví Škoda Auto světovou premiéru nového pětidveřového hatchbacku Fabia, který jako zástupce třídy malých vozů nabízí více vnitřního prostoru než předchůdce, a to jak pro cestující, tak i pro jejich zavazadla.

Nový vzhled, typický pro značku Škoda, zaručuje svébytné postavení a jednoznačně ji zařazuje do rodiny vozů Škoda. Svěžím designem a dynamickými liniemi karoserie chce nová Fabia přesvědčit o svých kvalitách nejen stávající, ale i mladší a dynamičtěji založené zákazníky. Sedm pohonných jednotek, z toho čtyři benzinové a tři naftové, s rozpětím výkonů od 44 do 77 kW (60 až 105 k), pokrývají požadavky zákazníků ve třídě malých vozů. (Podrobné info o Fabii najdete v rubrice Novinky).
Mezi další exponáty patří studie Fabia, která bude design nového modelu prezentovat v atraktivní a noblesně působící kombinaci barev. Působivý je zejména kontrast mezi černou barvou karoserie s perleťovým efektem a stříbrně lakovanou střechou. Se střechou v atraktivní bílé barvě bude možné na přání dodat také sériovou Fabii.
Kromě nové Fabia uvede Škoda Auto v Ženevě i další světovou premiéru, studii vozu S2000, která naznačuje, jakou cestou by se v blízké budoucnosti mohla Škoda Auto ubírat v motoristickém sportu. Kromě toho se představí také Roomster Scout, jehož výrazný design nabízí možnost odlišit se těm řidičům, kteří chtějí dát najevo svůj osobitý životní styl.
Dvě novinky se týkají také motorizace pro modely Octavia a Superb. V Octavii nahrazuje přeplňovaný benzinový motor 1.8 l (160 k) dosud používaný čtyřválec 2.0 FSI (150 k). U Superba se zavádí vznětový motor o výkonu 115 k, který nahradí dosavadní motor s výkonem 105 k. Obě pohonné jednotky plní s rezervou emisní normu EU4 a vyznačují se optimálním průběhem točivého momentu a úsporností. Návštěvníci dále shlédnou aktuální průřez kompletním výrobním programem Škoda Auto.

JL, 2.3.2007

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar