Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Subaru Impreza
Alcar - Bezpečná kola pro radost

Škoda Auto - prezentace trochu jinak

Když občas řeknu, že mě automobilka pozvala do zahraničí na prezentaci své novinky, tak slýchám – Ty se máš, zase někam jedeš. Je pravda, že se člověk někdy podívá do končin, kam by se jinak nedostal a seznámí se s novým automobilem dřív, než ostatní. Ale pak je tady druhá stránka mince.

Celá akce probíhá většinou doslova do písmene letem světem. Tak třeba teď prezentuje Škoda Auto nové Fabie a Roomstery v Řecku. V pondělí ráno v 7 hodin jsme měli sraz na letišti v Ruzyni, odkud odlétal v 8 hodin charterový let do Atén. Na tamním letišti jsme přistáli v půl jedenácté jejich času. Po krátkém občerstvení následovalo uvítání s členy Oddělení komunikace Škoda-Auto, jmenovitě s Martinem Laurem, Evženem Krauskopfem, Tomášem Koterou, Vláďou Čápem, zatímco Vítek Pelc letěl s námi. Po krátké prezentaci jsme si vyzvedli klíče od testovaných vozů a s kolegou Pavlem Biskupem vyrazili na řecké silnice. Jako první jsme si vybrali Roomster s novým benzinovým čtyřválcem 1.2 TSI o výkonu 66 kW (/viz novinky).
Zhruba po půl hodině jsme přijeli do restaurace Kohylia na břehu moře, kde byl přichystán oběd, a kde jsme si měnily automobily pro odpolední jízdy. Celkem byly pro nás připraveny tři různě dlouhé trasy od 24 km přes 40 km až po nejdelší šedesátikilometrovou, plus závěrečnou do hotelu. Po Roomsteru přišla na řadu Fabie 1.2 TSI/77 kW s dvouspojkovou převodovkou DSG a pro nejdelší trasu jsme zkusili Fabii Combi 1.2 TSI/66 kW.
Zatímco u nás se zima nechce stále vzdát své vlády, u pobřeží bylo kolem 14 stupňů, kvetly kytičky, rozkvétají stromy, svítí sluníčko a v moři vidíme dokonce první otužilce. Je vidět, že příroda se tady probouzí hodně rychle, a také Řekové finišují před letní sezonou.
Závěrečnou trasu, bezpochyby nejhezčí podél moře jsme absolvovali s Fabií 1.6 TDI a přestože máme chvilku čas, tak ještě zajíždíme k Poseidonovu chrámu z pátého století před naším letopočtem. Mimochodem jediné starořecké památky, kterou jsem viděl. Antický chrám stojí na samém mysu poloostrova Sunien, který Homér ve své Odyseii označoval jako „svatý“. Mimochodem osada Sunia byla v antice považována za jedno z nejbohatších měst Attily.
Do hotelu Gregotel dorážíme po 18 hodině. Po ubytování v apartmanech s výhledem na moře i zmíněný palác, mimochodem každý měl samostatný malý venkovní bazén, nás od 20 hodin čekala večeře a posezení u baru. Po 11. hodině jsme šli spát, a vstřebávat zážitky.
Ráno nás vzbudilo sluníčko, a tak jsme se šli ještě před snídaní projít k moři a po rozsáhlém hotelovém komplexu. Protože už v devět tamního času jsme museli vyrazit, tentokrát opět s Fabií Combi 1.2 TSI/77 kW směr letiště, které je vzdálené zhruba šedesát kilometrů. V 11 hodin nám totiž startoval opět charter do Prahy. Na palubě jsme se ještě občerstvili, začali psát článek, kochali se pohledem na moře s ostrovy a zasněžené vrcholky hor. Od kapitána se dozvídáme, že v Praze je zamračeno, přeháňky a dva stupně nad nulou. Z řeckých patnácti pořádný skok.
Cesta je za námi, a mě nezbývá nic jiného – Chlapci ze škodovky – děkuji moc, ale…neodcházejte. Umíte zorganizovat nezapomenutelné zážitky.

Jindřich Lasík, 18.3.2010

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar