Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Sharon Setkání hvězd motorsportu už v sobotu na Zličíně

Již nadcházející sobotu, 23. února, se ve zličínské CMK Areně uskuteční třetí ročník Sharon Setkání hvězd motorsportu. Dostaveníčko si při něm dají v motokárovém závodě jednotlivců jezdci mnoha motoristických disciplín, aby pobavili sebe i fanoušky a zkrátili si dlouhou zimní pauzu.

Hlavní duší celé akce je Tomáš Němec a ten je velmi spokojen se seznamem přihlášených, který se podařilo zajistit. „Startovka čítá téměř šedesát jezdců. V předchozích letech jich bylo maximálně čtyřicet. Závod se tedy trošku protáhne, což ale není žádným problémem. Sestava je hodně pestrá. Všichni by měli startovat ve svých helmách a kombinézách a být tak dobře rozpoznatelní i na trati. Vedle mnoha autokrosařů a rallycrossařů dorazí například motokrosaři Jiří Čepelák, Petr Bartoš a Martin Michek, plochodrážník Matěj Kůs, vrchaři Petr a Lukáš Vojáčkovi či soutěžáci Filip Mareš, Karel Trojan, Olga Lounová a další.


Včera mi účast potvrdil také dakarista Martin Macík. To mě hodně potěšilo,“ neskrývá spokojenost asi nejslavnější autokrosový fotograf současnosti. Sraz závodníků je v půl deváté ráno, krátce po deváté začnou tréninkem samotné závody. Tomáš Němec rád přivítá i početnou fanouškovskou obec. „Vítán je každý příznivec motoristického sportu. Vstup je zdarma. Chci trošku apelovat na jezdce, aby sebou měli k dispozici podpisové karty či plakáty a mohli své fanoušky potěšit suvenýrem či autogramem.“

Silnou sestavu autokrosařů bude reprezentovat například úspěšný junior Daniel Pytloun. „Na zličínské trati jsme si už byli párkrát zajezdit. Je pěkná, areál je vytopený a motokáry skvělé. Rozhodně se pokusím vybojovat co nejlepší umístění,“ věří jeden z nejmladších účastníků závodu.

Nebude chybět ani dvojnásobný evropský šampion Petr Nikodém, dále Petr Bartoš, Marek Stloukal, Jiří Bret nebo Jan Brožek.


http://www.autokrosar.cz/dokumenty/ostatni/motokary-startovni-listina.xlsx


V.Resl 20.2.2019

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar