Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Citroën 100 let
Alcar - Konfigurátor kol

Servisy Volkswagen otvírají dveře nové sezoně (III)

Na vrcholu nabídky náhradních dílů pro osobní vozy Volkswagen stojí Originální díly Volkswagen®. Tyto díly se vyznačují nejvyšší úrovní kvality, dlouhou životností a maximální spolehlivostí i bezpečností.

Dobrou alternativou pro majitele starších vozů jsou Economy díly Volkswagen, které splňují přísné standardy koncernu Volkswagen, ale od Originálních dílů Volkswagen® se odlišují konstrukčními detaily, materiály i menším počtem dostupných variant při zachování maximální bezpečnosti a funkčnosti.

Průměrná cenová výhoda Economy dílů Volkswagen pro zákazníka je 25 %. V mnoha případech lze s úspěchem a s ještě vyšší úsporou – v průměru 40% v porovnání s novými originálními díly – využít také Originální výměnné díly Volkswagen®. Jedná se především o komponenty motoru, převodovky, náprav, řízení a elektrického systému vozidla. Kvalita těchto průmyslově renovovaných dílů odpovídá sériové výrobě, což umožňuje autorizovaným servisům Volkswagen poskytovat na výměnné díly dvouletou záruku.
Přívod čistého vzduchu do interiéru, zbaveného alergenů, nepříjemných pachů a dalších nežádoucích látek, zajistí vložky prachových a pylových filtrů z nabídky Originálních dílů Volkswagen®.
Vložka s vrstvou aktivního uhlí pro modely Golf, Golf Sportsvan, Passat, Tiguan a Touran stojí 670 Kč. Za 830 Kč je nabízena ještě účinnější vložka filtru doplněná o povrchovou polyfenolovou vrstvu s antibakteriálními a antialergickými účinky. Touto vložkou lze vybavit vybrané verze modelů Beetle, Eos, CC, Golf, Golf Plus, Jetta, Passat, Scirocco, Sharan, Tiguan a Touran.

Volkswagen Service zajistí kromě toho za výhodnou cenu také důkladnou údržbu klimatizace, včetně kontroly funkčnosti, výměny prachového a pylového filtru, vyčištění prostoru kolem filtru a měření teploty vzduchu přiváděného do interiéru.
Motoristé by neměli zapomínat ani na pravidelnou výměnu vložek vzduchového filtru (za 660 Kč pro vybrané verze modelů Beetle, Eos, CC, Golf, Jetta, Passat, Scirocco, Sharan, Tiguan a Touran) a olejového filtru (za 200 Kč, resp. 290 Kč pro vybrané modely značky Volkswagen).
Pro majitele starších vozů by měla být samozřejmostí důkladná kontrola brzdové soustavy. Nové brzdové obložení v kvalitě Originálních dílů Volkswagen stojí 1825 Kč pro přední brzdy vybraných verzí modelů Beetle, CC, Eos, Golf, Golf Plus, Jetta, Passat, Scirocco a Touran. Brzdové obložení vpředu v kvalitě Economy pro modely Beetle, CC, Eos, Golf, Golf Plus, Jetta, Passat, Passat CC, Polo, Scirocco a Touran vyjde na 1600 Kč, sada obložení Economy pro zadní brzdy stojí 925 Kč.

Vzhledem k významné roli brzdové soustavy pro bezpečnost silničního provozu doporučuje Volkswagen svěřit veškeré servisní práce v této oblasti profesionálům. V rámci již zmíněného programu Volkswagen kompletní ceny vyjde výměna brzdového obložení vpředu u modelu Golf VI z roku 2010 na 2080 Kč, stejný servisní úkon u zadních brzd stojí 1730 Kč včetně materiálu a práce.

Důležitým předpokladem pro bezpečnou jízdu je také ničím nerušený výhled řidiče z vozidla za všech provozních podmínek. Ten zajistí nové originální nebo Economy stírací lišty, které lze v rámci sezonní kampaně Volkswagen Service Jaro 2018 pořídit s výhodným bonusem v podobě 1 litru originálního koncentrátu pro přípravu letní směsi do ostřikovačů zdarma.

Například stírací lišty Economy pro Passat z roku 2010 stojí 860 Kč, cena aerodynamických stíracích lišt pro vybrané verze modelů Touran, resp. Passat je 855 Kč, resp. 969 Kč. Pro majitele osobních vozů Volkswagen je určena také akční nabídka rychlé a profesionální výměny originálního skla čelního okna, při níž obdrží jako bonus navíc 1 sadu originálních stíracích lišt pro přední okno za 1 Kč.

Dalším klíčovým a motoristy často podceňovaným faktorem bezpečné jízdy jsou pneumatiky, jejichž relativně malá styčná plocha zprostředkovává nezbytný kontakt vozidla s vozovkou. Při jarní údržbě vozidla by tedy mělo být samozřejmostí nejen přezutí ze zimních pneumatik na letní, ale také důkladná kontrola stavu pneumatik a případně i jejich výměna za nové, jsou-li již stávající pneumatiky příliš opotřebované či poškozené.


VW 13.4.2018

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar