Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Servisní tým Tatra Trucks pomáhá v Hřensku

Do boje s ohněm v Českém Švýcarsku nastoupili hasičské záchranné složky profesionálních i dobrovolných hasičů. Většina z nich využívá vozidla Tatra, která pomáhají i v těžko dostupných lokalitách. Kopřivnická společnost Tatra Trucks vyslala do zasažené lokality podpůrný technický tým.

Na místě je v plném nasazení možné vidět například speciální velkoobjemovou cisternu na podvozku Tatra Force 10x10 zvanou Rybník nebo speciální automobilovou stříkačku Tatra Force 8x8 s pancéřovanou kabinou přezdívanou Titan, který vyrobila Tatra Trucks ve spolupráci s Tatra Defence Vehicle a THT Polička právě podle požadavků HZS ČR pro zásahy v extrémně nebezpečných a rizikových oblastech.Mezi nasazenou technikou je i další pancéřované speciální zásahové vozidlo CZS 15 Triton na podvozku Tatra, jež pro HZS ČR vyrobili ve šternberské firmě Excalibur Army.


S takto náročnými zásahy, jaké hasiči a jejich technika nyní v Českém Švýcarsku provádějí, je však spojeno i riziko poškození vozů. Proto se společnost Tatra Trucks rozhodla hasičům poskytnout podporu.Po konzultaci požadavků, které hasiči aktuálně v místě požáru mají, vyslala kopřivnická společnost v pondělí ráno do Hřenska servisní vozidlo s techniky a mechaniky. Kromě toho je již na místě další vozidlo, které zajišťuje dovoz potřebných náhradních dílů. Servisní jednotka bude hasičům k dispozici nejméně týden nebo až do odvolání pohotovosti v krizové oblasti.
Kromě toho řadu dní působil v místě požárů také vrtulník Mi-8, který holding Czechoslovak Group, většinový akcionář společnosti Tatra Trucks, poskytl pro hašení v nedostupných místech.
Tatra 2.8.2022

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Subaru Forester
Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2023 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar