Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Satelitní navigace pro mobilní telefon

Nokia, světový leader v oblasti mobilních komunikací, a společnost Navicore, jeden z největších poskytovatelů navigačního zázemí v Evropě, zahájily prodej balíčku satelitní navigace, který obsahuje Navicore Personal 2006/1 pro mobilní telefony a bezdrátový GPS modul Nokia LD-3W.

 

Navicore Personal je uživatelsky jednoduchá GPS navigace, speciálně vyvinutá pro tzv. chytré telefony. Nabízí totiž jednoduchou cestu k nalezení cílové destinace při cestách automobilem, cyklistice nebo pěší turistice. Navigační systém pro použití v autě, ale i mimo ně, obsahuje tisíce bodů možného zájmu, jako jsou hotely, restaurace, čerpací stanice a místní turistické atrakce.

Disponuje výrazným zobrazením mapových podkladů na displeji mobilního telefonu a obsahuje hlasovou navigaci s podporou češtiny i slovenštiny. Navigační systém umožňuje zasílání popisu místa, kde se právě nacházíte, v textové podobě a není závislý na fungování GSM sítě. Mapové podklady jsou nainstalovány přímo v mobilním zařízení.

Bezdrátový GPS modul Nokia LD-3W lze připojit ke kompatibilnímu mobilnímu telefonu, běžnému počítači, notebooku nebo PDA pomocí technologie Bluetooth, navíc tento modul pracuje s nejrůznějšími aplikacemi. Modul malých rozměrů (78,4 x 45,4 x 16,5 mm) váží pouhých 65 g, min. provozní doba 15 h, pohotovostní až 7 dní. Díky nejmodernějšímu GPS čipu Sirf Star III disponuje podporou 20 frekvenčních kanálů, typickou odchylkou pouhých 5-10 metrů, sekundovou obnovovací frekvencí a rychlým zjištěním polohy.

Prodejní balení obsahuje CD-ROM s aplikací Navicore Personal 2006/1 včetně aktuálních verzí map střední a východní Evropy z Tele Atlasu, jež obsahují ČR, Slovensko, Maďarsko, Polsko a hlavní silniční tahy Estonska, Litvy, Lotyšska, Rumunska, Moldávie a Chorvatska. Součástí je bezdrátový GPS modul Nokia LD-3W disponující SiRF III GPS čipem, který je velmi odolný a dovoluje přijímat GPS signál ve ztížených podmínkách. Nechybí čtečka paměťových karet Nokia DD-10,

baterie Nokia BL-5C a cestovní nabíječku Nokia Mobile Charger DC-4.

Úplný seznam distributorů firmy Navicore pro oblast Evropy lze najít na webu http://www.navicoretech.com/. Orientační prodejní cena tohoto balení činí v ČR 6 000 Kč. Aplikace Navicore Personal 2006/1 je na trhu dostupná také v dalších prodejních baleních, založených na podpoře prodejnosti mobilních zařízení a mapových oblastí.

 

Pavla Lasíková, 21.6.2006


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar