Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

DS3 Crossback
 

ŠKODA na autosalonu Auto Shanghai 2019

Na autosalonu v Šanghaji se bude ŠKODA prezentovat jako značka s elektrickou, moderní a trvale udržitelnou budoucností. Studie VISION iV a koncept KLEMENT nabízejí zajímavý pohled do elektrické budoucnosti značky ŠKODA.

Automobilka také představí svou kompletní nabídku vozů SUV - vozy ŠKODA KODIAQ GT, KODIAQ, KAROQ a KAMIQ. Studie VISION iV nabízí konkrétní výhled na budoucí sériový elektromobil. V roce 2020 bude na evropském trhu uveden první čistě elektrický vůz značky ŠKODA na bázi modulární platformy pro elektromobily (MEB). Po jednání s partnerem SAIC VOLKSWAGEN v rámci společného podniku se již intenzivně pracuje i na uvedení vozu na čínský trh. Současně ŠKODA na čínském trhu poroste především díky nabídce vozů SUV.

ŠKODA VISION iV

ŠKODA AUTO opticky a technicky upravila studii VISION iV speciálně pro čínský trh a vybavila ji elektromotorem u zadní nápravy o výkonu 150 kW (204 k), který pohání zadní kola a nabízí bezemisní provoz. Maximální rychlost činí 160 km/h. Kompaktní lithium-iontová baterie má kapacitu 83 kWh a je umístěna v podlaze mezi nápravami. Maximální dojezd na jedno nabití činí až 500 km.

Kromě sportovních, aerodynamických a emocionálních linií nabízí studie také velkorysý prostor. Dalším charakteristickým znakem jsou osvětlené skleněné prvky ve vertikálních lamelách masky chladiče nebo kamery namísto klasických zpětných zrcátek. Novými prvky v interiéru jsou uspořádání přístrojové desky a středové konzole v různých úrovních nebo obrazovka, která se zdánlivě vznáší. Inovativní technologie zlepšují bezpečnost a komfort. Počátek nové éry naznačuje i infotainment systém a digitální technologie. Chytré telefony jsou přímo zabudované v infotainment systému a fungují také jako digitální klíč k odemčení vozu.


KLEMENT

ŠKODA AUTO se konceptem KLEMENT vrací k zakladatelům automobilky Václavu Laurinovi a Václavu Klementovi, do doby před 124 lety, kdy začala výrobou bicyklů úspěšná historie firmy. Současně představuje vizi, jak by mohla vypadat elektrická, inovativní a moderní mikromobilita v čínských velkoměstech. KLEMENT s motorem o výkonu 4 kW, integrovaným v náboji zadního kola, dosahuje rychlosti 45 km/h. Ovládání akcelerace a brzd je integrováno v inovativních naklápěcích stupačkách. Ovládání je velice jednoduché. Hydraulická brzda vpředu s ABS a zabudované LED osvětlení se starají o bezpečnou jízdu.

Čtveřice vozů SUV v Číně

Čína je jediným světovým trhem, na kterém ŠKODA nabízí hned čtyři vozy SUV. ŠKODA KODIAQ nabízí velkorysý interiér až pro sedm cestujících a zavazadlový prostor o objemu až 2 065 l. Jedná se tak o největší hodnotu ve své třídě. Obě verze vozu KODIAQ nabízí špičkové možnosti konektivity a ve vrcholné verzi s pohonem všech kol dosahují výkonu 162 kW (220 k).

ŠKODA KODIAQ GT je první SUV značky ŠKODA v karosářské verzi kupé. Vůz charakterizuje dynamický vzhled, moderní prvky konektivity a inovativní asistenční systémy. Je vlajkovou lodí a zároveň nositelem identity značky ŠKODA. Společně se sportovním a stylovým exteriérem i interiérem kombinuje ŠKODA KODIAQ GT všestranné vlastnosti vozu SUV s elegantním designem karosářské verze kupé a chce tak oslovit lifestylově orientované zákazníky.

Čínská verze vozu ŠKODA KAROQ nabízí ještě větší komfort než jeho evropská varianta. V porovnání s vozem nabízeným v Evropě je o 50 mm delší a nabízí také o 50 mm větší rozvor. Nabízí také mnoho asistenčních systémů a v oblasti konektivity patří k nejlepším ve své třídě.

Základní SUV nabízené v Číně je vůz ŠKODA KAMIQ s motorem o výkonu 81 kW (110 k). Jednou z technologických novinek je hlasové ovládání na bázi umělé inteligence od společnosti iFLYTEK, která je jedním z předních asijských poskytovatelů technologií v oblasti rozpoznávání hlasu.Škoda 11.4.2019

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar