Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

SEAT 4X Masters vyhrál Prokop

Nedílnou součástí sportovního image značky SEAT je podpora sportovních podniků i jednotlivců a týmů. Jedním z mladých a dynamických sportovců je i Michal Prokop, který logo SEAT již po několikáté opět pozlatil.

 

 

Na zcela nové fourcrossové trati Polis XIII ve Stodůlkách v Praze 13 se  na pozvání Michala Prokopa sešla fourcrossová špička ze 12 zemí v čele s úřadujícím mistrem světa Američanem Brianem Lopesem, aby změřila své síly v prvním závodě letošní sezóny.

Automobily SEAT, jejichž hlavními rysy jsou dynamika, sportovní vitalita a svěže mladý duch, zdobily po dobu závodu celý areál. Skvělé počasí i divácká kulisa brzy navodily skvělou atmosféru, která doslova hnala všechny borce od startu do cíle. V ostrých soubojích „loket na loket" nad očekávání dobře vedlo našim borcům.

Kvalifikaci vyhrál po velkém boji Michal Prokop (Author) před Brianem Lopesem (GT, USA) a třetím Lukášem Tammem (Author).

Finálové jízdy pak slibovaly opravdu vrcholnou podívanou. Po překvapivém vyřazení jednoho z favoritů Kyle Straita už v prvním kole vystavil postupový pavouk stop v osmifinále i dalším adeptům na přední umístění, Guido Tschuggovi (Fusion, Německo),  Filipu Polcovi (Gravity-Group, Slovensko) i Rogeru Rinderknechtovi (GT, Švýcarsko). Závěrečný finálový souboj svedl dohromady trio Čechů - Prokop, Maroši (RSP) a Tatarkovič (Kona Les Gets) a Američana Lopese. Dramatická jízda skončila vítězstvím Michala Prokopa před mistrem světa a Michalem Marošim.

„Závod, trať i diváci byli super, skoro lepší jak na světáku. Povedla se mi kvalifikace, což bylo důležité, a pak už to bylo start - cíl" svěřil se v cíli Michal Prokop, který v pěti jízdách pětkrát zvítězil. Prokázal tak, že po loňském zranění je na sezónu opět připraven v plné kondici.

Podrobnosti o soutěži, výsledky a další informace naleznete na http://www.seat4xmasters.com/.

 

 

PL-4.5.2006


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar