Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

S Octavií Scout do Vladivostoku

V sobotu, 4. srpna 2007 startovalo ve 12 hodin z Rudého náměstí v Moskvě deset vozů Škoda Octavia Scout a vydala se na přes 9700 km dlouhou expedici s cílem ve Vladivostoku u Japonského moře.

Evropská trasa expedice „Scout Experience“ vede přes Rjazaň, Penzu, Samaru, Ufu a končí za Uralem v Čeljabinsku. Dále bude pokračovat do vnitrozemí asijské části Ruské federace přes Jekatěrinburg, Omsk až do Novosibirska a přes Krasnojarsk, Irkutsk až k Bajkalskému jezeru. Poslední etapa povede podél hranic s Čínou až do Vladivostoku a symbolicky bude zakončena v cíli známé transsibiřské magistrály.
Během sedmnácti dnů posádky tvořené novináři z osmi zemí projedou přes 11 časových pásem a vyzkouší všechny druhy silnic - od asfaltových v Moskvě a okolí až po polní a šotolinové cesty na Sibiří a dálném východě Ruské federace. Jednotlivé etapy měří od 401 km až po nejdelší 1059 km.
Cílem expedice je prověřit běžné sériové vozy Škoda Octavia Scout v extrémních jízdních podmínkách a zvýšit povědomí o značce Škoda zejména v asijských částech Ruské federace. Během cesty mají posádky naplánované zastávky u místních prodejců značky Škoda a setkání s představiteli měst a oblastí, které navštíví.
Škoda Octavia Scout (viz Testy) byla na trh uvedena na začátku letošního roku. Vychází z modelu Octavia Combi 4x4 a vyznačuje se kromě systému pohonu všech čtyř kol novým originálním designem. Od „standardního“ modelu se odlišuje především vyšší světlou výškou a použitím optického paketu „Scout“ s novým předním a zadním nárazníkem, bočními ochrannými lištami a ochrannými lemy blatníků.

JL, 6.8.2007

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar