Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Rušení motoristických podniků pokračuje a bude pokračovat.Bohužel

Letošní, již třicátý devátý ročník závodu do vrchu z v Náměšti nad Oslavou, který se měl konat v termínu od pátku 8. do neděle 10. května 2020, byl zrušen, respektive zatím přeložen na neurčito. Podobný osud potkal a ještě potká i další podniky.

„Máme všechno, co je k takovémuto závodu potřeba zabezpečit připravené, ale bohužel závod se v květnovém termínu neuskuteční. Je nám to velice líto, ale v těchto dnech, ale i v dalším období, je potřeba hledět na zabezpečení zdraví nás všech a jak je vidět, že stranou jdou i významné sportovní podniky světového významu. Nechceme připravit motoristické fanoušky tohoto významného závodu v Kraji Vysočina o podívanou, a proto se budeme snažit tento závod uspořádat v náhradním termínu.


Již teď víme, že to bude velmi složité, protože nikdo z nás neví, jak dlouho budou trvat opatření proti šíření koronaviru. Konání závodu je možné až v období, kdy budou povoleny veřejné akce bez omezení počtu diváků. Vzhledem tomu že závod jedeme na veřejném prostranství nejsme schopni jakýmkoliv způsobem zabezpečit případnou regulaci diváků a na druhou stranu ani nechceme diváky a závodníky ochudit o to co dělá Zámecký vrch, Zámeckým vrchem a to je právě parádní divácká kulisa a atmosféra, kterou diváci umí připravit jezdcům.


Již teď jsme v kontaktu s ostatními organizátory závodů seriálu Mistrovství České republiky v závodech automobilů do vrchů i mezinárodního pohárového Maverick Rescue Euro Cupu, a ladíme alternativy letošního kalendáře. Jakmile se bude rýsovat termín, ve kterém by se závod mohl uskutečnit budeme sportovní veřejnost včas informovat.“ zhodnotil tuto nepříjemnou situaci předseda organizačního výboru Autosport Klubu Náměšť nad Oslavou Ivan Rybníček


ME - ZAV
Mezitím byly už zrušeny závody evropského šampionátu v Rechbergu, Al Fitu a Glasbachu, který se měl jet týden po Ecce Homo. Dá se tedy předpokládat, že ani závod ve Šternberku se neuskuteční. Již dříve oznámilo zrušení také Ústí nad Orlicí, jenž se mělo uskutečnit poslední květnový víkend.

Autocross
Jak jsem už informovali, přeložen byl i první mistrovský autocross z 19. dubna zatím na 15. až 16.srpna. Otazník pochopitelně visí také nad Přerovem 3.května.
Ani mistrovství Evropy nezačne 18.května v Seelowě, závod byl zrušen. Uvidíme, jestli se uskuteční Bauska začátkem června.

Veterány

Průběžně aktualizujeme kalendáře veteránských akcí (pokud se informace dozvíme), kde pochopitelně dochází většinou k rušení akcí a přeložení na rok 2021. Všichni si přejme, aby tento nepříznivý stav skončil co možná nejdříve.JL 1.4.2020
Tohle není bohužel apríl

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar