Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Roomster Family - 4,5 l/100 km

Po 15 520 kilometrech 35 evropskými zeměmi dorazil mistr světa v úsporné jízdě Gerhard Plattner s vozem Škoda Roomster 1.4 TDI/59kW do Mladé Boleslavi a dosáhl tak cíle své jízdy s názvem „Roomster Family Tour“.

Během čtyř týdnů nakonec za pohonné hmoty utratil jen 752 eura. Plně naložený Roomster se v průměru spokojil s 4,5 litry nafty na 100 kilometrů – a to při průměrné rychlosti 78 km/h. Z původních 1000 EUR ještě zůstalo 248 EUR.
Gerhardu Plattnerovi se při této zkoušce podařilo podat působivý důkaz, že i plně naložený Roomster (pomocí figurín s reálnou hmotností) může mít nízkou spotřebu a nemusí být překážkou v silničním provozu.
Do servisu jel během své okružní cesty Evropou pouze, když potřeboval vyměnit čelní sklo po nárazu kamene u Říma.
Trasa úsporné cesty Gerharda Plattnera se Škodou Roomster 1.4 TDI vedla přes Mladou Boleslav, Hamburg, Amsterdam, Brusel, Londýn, Paříž, Luxemburg, Ženevu, Andorru La Vellu, Barcelonu, Monte Carlo, Vatikán, San Marino, trajektem přes Ancona-Igoumenitsu, Thessaloniki, Skopje, Edirne, Bukurešť, Brasov, Bělehrad, Budapešť, Záhřeb, Lublaň, Vídeň, Bratislavu, Užhorod, Varšavu, Vilnius, Rigu, Tallinn, St. Petersburg, Helsinky, trajektem Helsinky-Stockholm, Oslo, Kodaň, Rostok, Berlín konec v Mladé Boleslavi
Dalšími projekty zaměřenými na ekonomickou jízdu a ekologii, které Škoda Auto podporuje jsou Ecodriven a EconomyRun.

JL, 26.7.2007

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar