Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

DS3 Crossback
 

Renault ČR se zapojuje do projektu Putování 2019

Společnost Renault je již druhým rokem partnerem projektu Putování, osvětové akce putování dospělých na spektru autismu po České republice od města k městu.

Na konci většiny dní je uspořádána beseda o životě lidí na spektru autismu jako příležitost na cokoli se putujících zeptat. Některých besed se zúčastní různí odborníci na autismus nebo lidé, kteří jsou s autismem nějak spjati. V některých městech, kterými budou putující procházet, proběhnou též zdravice se zástupci těchto měst a jsou připraveny další doprovodné akce.

Letos jsou hlavní putující dva. Již ostřílený poutník Vojtěch Bartošík (*1987). Baví ho historie, čajové kultury, je zdrojem inspirací a neotřelých nápadů a především miluje přírodu a často vyráží na dlouhé túry. Vojtu bude střídat Lucie Vilímková (*1988) se svým kamarádem - asistenčním psem Barneym. Lucka je speciální pedagožka, navíc skvěle maluje a přírodu vnímá jako velkého učitele, díky kterému může každý z nás navázat spojení se svou duší a druhými.

Barney je životní optimista plný elánu, neustále připraven rozdávat radost. K poutníkům se tak jako v minulých letech kdykoli může přidat i kdokoli další a jít celou etapu nebo třeba jen kousek trasy, dle svých fyzických sil. Dá tak putujícím a ostatním na spektru autismu v ČR i jinde najevo svou podporu a sympatie. Každý, kdo se takto přidá alespoň na část cesty, dostane na památku malý dárek. I letos na stránkách Adventoru o.s. bude možné pomocí sledovacího zařízení vidět, kde právě se putující nacházejí a kdekoli se k nim připojit, nebo je alespoň na cestě pozdravit,

Letošní trasa bude mít 222 km a putující tuto vzdálenost ujdou v období od 2. do 15. dubna. Jednotlivé trasy měří v průměru kolem 20 kilometrů, nejdelší etapa má 38 km, nejkratší – odpočinková - 10 km.
Cestou putující navštíví následující města (ve zvýrazněných městech proběhnou besedy s putujícími): Trutnov – Dvůr Králové nad Labem – Červený Kostelec – Náchod – Nové Město nad Metují – Dobruška – Rychnov nad Kněžnou – Choceň – Vysoké Mýto – Brčekoly - Chrudim – Pardubice – Hradec Králové.

Dne 3. dubna vyrazili poutníci na svoji cestu, která končí 15. dubna besedou v Hradci Králové. Po celou dobu putování budou partnerem poutníků modely Trafic Passanger a Kangoo.Renault 5.4.2019

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar