Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Renault ČR - první v dovozu osobních vozů

Jestliže v celosvětovém měřítku prodeje vozů Renault poklesly o čtyři procenta, tak v České republice se zhruba o stejné procento narostly. Renault ČR se může považovat rok 2006 za úspěšný, neboť získal prvenství v dovozu osobních automobilů.

Vloni se Renaultu podařilo u nás prodat celkem 11 838 vozidel, přičemž 8156 připadá na osobní. Pro lehké užitkové automobily – Master (+ 53 %), Trafic (+ 40 %) a Kangoo (+ 17 %) se rozhodlo 3684 zákazníků. Těmito čísly se Renault ČR dostal na třetí místo v tabulce všech značek za Škodu a Volkswagen, mezi importéry je druhý hned za VW.
Nejvíce se prodalo modelů Thalia, která je v segmentu malých automobilů s počtem přes 2655 druhá za Fabií. Jen o šest kusů méně se prodalo modelu Mégane a špatně si ve svém prvním roce nevedlo ani Clio (2037 ks), jednak díky třetí generaci, ale především s více než 1400 kusy modelu Clio Storica.
Naopak poklesl u nás překvapivě prodej Dacie (1535 ks), což je svým způsobem překvapení, neboť Logan představuje velice zajímavý poměr mezi cenou a užitnou hodnotou. O zkušenostech s tímto vozem se dočtete více v rubrice Testy) Druhou příčinou menšího zájmu je očekávaný přírůstek v podobě kombi MCV, které se na českém trhu objeví již v polovině února.
„Rok 200ž byl pro nás přechodový, a tak jsme neočekávali žádné zázraky. Bilance Renaultu Group představuje pokles o čtyři procenta ( 2 433 604 ks), ale na druhou stranu narostly mimo Evropu prodeje všech tří značek (Renault, Dacia, Samsung) o 8,8 procenta (742 019 ks). Pokles v Evropě je dán především absencí zcela nových modelů, takže jediné Clio nás může uspokojit, kterého se prodalo o více než 26 procent víc než v roce předchozím“, říká Bernard Chretien, ředitel společnosti Renault ČR.
My jen dodáváme, že v druhé polovině roku se na českém trhu objeví nová Laguna a také Twingo, jehož koncept mohli vidět návštěvníci podzimního autosalonu v Paříži.

Jindřich Lasík, 12.1.2007

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar