Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Recenze - JAWA

Dnes si už asi jen málokdo vzpomene, že v letech 1955 a 56 zvítězila dvojice Klimt a Hamršmíd v motocyklovém závodě 24 h Bol d' Ore. A to se sériovou Jawou 350 průměrnou rychlostí 111 km/h. O tomto úspěchu a mnoha dalších zajímavostech se dočtete v knize JAWA vydané a.s. Computer Press Brno.

Autoři knihy Alois Pavlůsek Ondřej Pavlůsek mapují na 250 stranách historii značky Jawa, jejíž stroje byly známé po celém světě. První motocykl Jawa vyjel na silnice v roce 1929, a v tu dobu ještě nikoho nenapadlo, že se začínají psát dějiny nejslavnější české motocyklové značky. Sice dnes už není to, co bývala, o to víc přivítají příznivci jednostopých vozidel tuto knížku. Čtenáři získají mj. přehled o cestovních, závodních a soutěžních motocyklech Jawa, o úspěších Františka Štastného a dalších vynikajících jezdců v silničních motocyklových závodech, stejně jako o řadě vítězství v Šestidenní. Autoři nezapomněli ani na prototypy či vývojové studie, které se do výroby nikdy nedostaly. Samostatná kapitola je na závěr věnována také automobilům Jawa. Povídání doplňují desítky více či méně kvalitní černobílých fotografiích a několik stránek barevných, podstatně kvalitnějších snímků.
Publikace JAWA by rozhodně neměla chybět v knihovně žádného motocyklového příznivce.
Doporučená cena je 429 Kč. Více se o motoristických publikacích z vydavatelství Computer Press dozvíte na www.knihy.cpress.cz

JL, 31.1.2007Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar