Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Recence - Fenomén Jawa

Do Národního technického muzea v Praze zatím nemůžete, ale můžete si dlouhé chvíle zkrátit jednou ze zajímavých publikací. První je Fenomén Jawa aneb Jawa, jak ji neznáte. Jde vlastně o výpravný katalog k výstavě motocyklů Jawa.

Pokud jste ještě nestihli navštívit výstavu unikátních motocyklů Jawa (reportáž najdete v rubrice Historie https://www.autokaleidoskop.cz/Historie/Unikatni-vystava-motocyklu-Jawa-v-NTM/), tak nemusíte zoufat. Výstava Fenomén Jawa bude otevřena dokonce srpna.


Publikaci o 150 stranách A4 připravil pan Arnošt Nezmeškal, kurátor NTM, a potěší každého motocyklového nadšence, příznivce motocyklů Jawa dvojnásob. Najdete v ní dvě stovky fotografií včetně dobových, nechybějí ani technické výkresy. Jednotlivé kapitoly pojednávají nejen o motocyklech, ale také významných osobnostech spojených se značkou Jawa, jako byli například Ing František Janeček, ing. František Karel Janeček, Miroslav Magni nebo George William Patchett.


V dalších kapitolách se seznámíte s vývojem prototypů cestovních motocyklů Jawa a značnou část zahrnuje motocyklový sport od Jawy 350 OHV z roku 1937 až po Jawu 125 RS z první poloviny osmdesátých let.


Publikace Fenomén Jawa je vydána v omezeném počtu 500 ks, a tak neváhejte s jejím objednáním na www.ntm.cz


JL
4.4.2020

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar