Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Rallye Škoda/Bohemia slovem a obrazem

Rallye psaná srdcem, aneb Kniha o historii Rallye Škoda/Bohemia od Daniela Porazila spatří světlo světa už v pondělí 16.dubna na slavnostním křtu v Mladé Boleslavi. Účast na prezentaci přislíbili mj. Vladimír Hubáček, Oldřich Horsák, Václav Blahna, Ladislav Křeček i Johnny Haugland.

Vydat dnes publikaci není vůbec jednoduché, především pokud jde o zajištění potřebných financí. Ale ještě těžší bývá často prodej. Doufáme, že takový osud nepotká knihu, což by byla ohromná škoda. Výpravná kniha podrobně mapuje bohatou a neopakovatelnou historii Rallye Škoda/Bohemia od roku 1974. Její autor Daniel Porazil nechal nad jejím vznikem několik let života. Rozhodně by však neměla chybět v knihovně žádného pamětníka automobilových rallye.
„Původně jsem knihu o historii Rallye Škoda/Bohemia chtěl vydat před letošními vánočními svátky, ale protože se mi podařilo sehnat další jedinečnou porci archivních materiálů a fotografií, musel jsem vše přehodnotit. Snad fanoušky rallye potěší především přes 600 barevných a černobílých fotografií. V publikaci formátu A4 a rozsahu přes 300 stran, naleznou čtenáři komentáře k jednotlivým ročníkům, kompletní výsledky a rozhovory s osobnostmi, které psaly historii Rallye Škoda/Bohemia. Povídali si se mnou Ladislav Křeček, Roman Kresta, Václav Blahna, Raimund Baumschlager, Johnny Haugland a mnozí další. Fotografie mi zapůjčilo přes 15 profesionálních i amatérských fotografů, za což jim moc děkuji. Velice si vážím, že se moje myšlenka a pojetí knihy zalíbilo vedení automobilky Škoda Auto i městu Mladá Boleslav. Knihu dále podpořily firmy Cimbu Autosport, Air Design, Ivan Sixta, mediálními partnery jsou Rádia Jizera a Kiss Delta a samozřejmě eWRC.cz, kde jsem kvůli knize musel hodně omezit všechny svoje aktivity. Největší práci mi dala kompletace výsledků a shánění historických fotografií. Myslím, že každému se bude líbit třeba akční fotografie Vladimíra Hubáčka projíždějícího s Alpinkou písečnou závějí nebo noční snímek Roberta Droogmanse ze Sychrova či startovní rampa s Gilbertem Staepelaerem,“ říká autor Daniel Porazil.
Kniha bude stát 599 Kč + poštovné a balné, ale ještě si ji lze objednat za cenu o 100 Kč nižší na adrese daniel.porazil@ewrc.cz nebo později přes stránky www.ewrc.cz nebo Autoklub Škoda.
Vzhledem k tomu, že jsme měli možnost nahlédnout Danovi Porazilovi pod pokličku, a také trochu přispět tak říkajíc do mlýna, viděli jsme knihu již ve stádiu příprav. Před jejím autorem musíme jen smeknout. Jde o první skutečně kvalitní knihu o historii české automobilové rallye.

JL, 12.4.2007

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar