Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Racing a Classic Expo - krásná přehlídka sportu a historie

V pátek ve dvanáct hodin přivítá třetí ročník motoristické výstavy Racingexpo a Glassurit Classic Expo první návštěvníky a jak jsme mohli vidět v předvečer, mají se opravdu nač těšit. Obě výstavy se posunuly o pořádný kus dál na vyšší úroveň.

Poděkování patří hlavně třem pánům – Petru Dufkovi (závodní sekce), Martinu Apeltauerovi (veterány) a Jiřímu Hájkovi (motocykly). Víme, jak je obtížné přesvědčit závodníky a veteránisty, aby vystavili automobily nebo motocykly po sezoně. Ne každý je ochotný dovézt exponát do Prahy. Dokonce jsme se setkali s názorem – proč bych to tam vozil, co mi to přinese? Za vystavení nezaplatí ani korunu a jeho exponát si přijdou prohlédnout stovky až tisíce návštěvníků.

A co můžete vidět? Tak například dakarskou Tatru týmu Buggyra, Tomečkovu Tatru pro Africa Evo Race nebo Macíkům Liaz. Ne každý den se vám podaří vidět okruhové speciály jako Ferrari týmu Scuderia, Audi Richarda Chlada, Mercedes Benz AMG GT nebo Doubkův „Nascar“. Ale to není zdaleka všechno.

Na startovní čáře stojí tři super buggy Radka Jordáka, Jaroslava Hoška a Vladislava Štětiny, jen rozsvítit zelenou a může se vyrazit. Hned naproti uvidíte okruhové speciály série TRC nebo dvě BMW týmu Šenkýř. Na stánku Peugeot Cupu si prohlédnete v předpremiéře nový Peugeot 208 vedle vítězného modelu R2, s nímž René Dohnal a Roman Švec vyhráli letošní Peugeot Cup.


Lahůdky na vás čekají v prostřední hale. Z muzea Škoda v Mladé Boleslavi bylo přivezeno hned pět unikátních kousků, které jen tak nikde neuvidíte. Prototypovou Škodu 130 RS A5, Spider Škoda Jaroslava Bobka, Formuli 3, Škodu 1100 a Škodu Super Sport. Tady jistě strávíte dlouhé minuty, neboť hned vedle stojí ještě například Tatra 602 Tatraplan Sport a naproti Tatra 603 sk B5 Stanislava Hajdůška.

Asi nejkrásnější stánek připravili pořadatelé setinových rally – South Bohemia Classic a premiérové Spring Classic, která odstartuje už v sobotu 18. dubna. Dozvíte se nejen hodně zajímavého, ale uvidíte i tři krásné automobily – Jaguar E type, Triumph Spitfire a Maserati Ghibli.

Firma Engine připravila nejen velice bohatý prodejní stánek, ale vystavuje i čtyři nádherné originály automobilových soutěží 70. let – Renault Alpine, Lancia Stratos, Fiat 124 Abarth a Fiat 131 Abarth.

Ale víc už prozrazovat nebudeme, přijďte se podívat na výstaviště v Praze Letňanech a nebudete litovat.

„Racing Expo má za sebou úspěšný start a letos vjíždí do třetího kola závodu bez cíle. Rok od roku se startovní listina zkvalitňuje a návštěvníci mají na dosah tisíce koní spoutaných v nadupaných speciálech všech možných motoristických odvětví. A přesně to je prvořadým cílem organizátorů. Na jednom místě a během jednoho dne umožnit fanouškům seznámení s auty a motocykly, které většinou vidí jen na fotografiích či v televizi. Nebo třeba i na tratích, ale jen v několika vteřinách nebo na pořádnou vzdálenost. A tak před vámi stojí dakarské speciály vedle sporťáků věhlasných značek. Vozy otlučené v soubojích v terénu vedle naleštěných krasavců. Motocykly všech velikostí a kubatur, s kapotáží i bez ní, některé dokonce i bez brzd. Představují se vám stroje, které jsou na českých tratích k vidění jen jednou v roce nebo třeba vůbec,“ říká Petr Dufek, ředitel výstavy.


Pátek 12-18
Sobota 10-18
Neděle 10-17 h

Autogramiády, besedy, semináře
pátek 8. listopadu
14:00 křest knihy 50 let MTX
15:00 mladí plochodrážní jezdci

O víkendu bodoval ve VC Malajsie, včera přiletěl a dnes se setká se svými fanoušky na Racing Expu! Filip Salač, úspěšný jezdec třídy Moto3 v mistrovství světa silničních motocyklů, bude mít dnes ve 14:30 besedu a autogramiádu. O své dojmy se s návštěvníky podělí i zástupci nastupující české silničářské generace Oliver König, Petr Svoboda, Patrik Carda a Saša Pelikánová.sobota 9. listopadu

11:30 René Dohnal
12:00 Jan Kopecký
13:00 Martin Doubek a Orion Team (Tomáš Kubiena, Martin Michek, Milan Engel)
13:30 Vojtěch Štajf
14:00 Tomáš Enge, Břetislav Enge, Lucie Engová
14:30 Josef Král
15:00 Tomáš Vavřinec
15:30 Josef Michl & Dan Michl
16:00 Richard Chlad
16:30 Libor Milota, Jáchym Galáš, Václav Šafář
17:00 slavnostní předání cen
Legenda autosportu - Karel Loprais, Břetislav Enge, Jiří Moskal
Legenda motosportu - Květoslav Mašita, Milan Špinka
Osobnost motorsportu - Petr Bold, Milan Maděryčneděle 10. listopadu

11:00 90 let Jawy - prezentace
11:00 beseda s plochodrážníky
11:30 křest knihy Zlato z ledu (autor Jiří Hájek, Milan Špinka, partneři knihy)
12:00 Martin Šonka & Ivo Kardoš (piloti)
12:30 Richard Chlad jr. & Petr Fulín
13:00 Buggyra Racing (Adam Lacko, David Vršecký, Martin Šoltys, Josef Macháček, Josef Kalina, Jakub Knoll, Josef Záruba)
13:30 Dušan Kouřil, Radim Adámek, Tomáš Korený, Tom Beckhäuser
14:00 Jaroslav Hošek & Radek Jordák
14:30 beseda s plochodrážníky

Další program se bude doplňovat po upřesnění času.JL 7.11.2019

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar