Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Hyundai Tucson
DS3 Crossback
 

Racing Expo a Classic Expo za týden v Letňanech

Příští víkend si přijdou na své hlavně příznivci automobilového sportu a také veteránů. Od pátku do neděle (9. až 11.11.) se na výstavišti v Praze Letňanech koná Racing Expo společně s Glasurir Classic Expo, v sobotu a v neděli pak v Sosnové tradiční Setkání mistrů a nesmíme zapomenou ani na Rychlá kola v Lysé nad Labem.

„Po loňské premiéře jsme chtěli zachovat koncept, nechtěli jsme nic měnit. Chceme jen zdokonalovat a jít kupředu. Za nejlepší výstavu tohoto druhu považujeme Birmingham, a rádi bychom chtěli udělat něco podobného, samozřejmě v našich podmínkách a možnostech. Cílem je uspořádat velkou motoristickou výstavu se závodní tematikou ve Střední Evropě. Návštěvníci uvidí nejen automobily a motocykly, ale zajímavostí bude třeba špičková autodráha, na které stanoví časy, jak v rychlostní zkoušce, tak na okruhu Grand Prix závodní jezdci a každý den budou vybraní zájemci vyzvání k překonání jejich časů. Nejlepší pak odměníme. Pro děti jsou připraveny motokáry pod dohledem Josefa Kališe a jeho spolupracovníků,“ říká pan Petr Dufek, ředitel výstavy.
Druhý ročník přehlídky Racing Expo je znovu zaměřen na oblast závodní techniky na dvou i čtyřech kolech. Z více než stovky exponátů je třeba připomenout kupříkladu výkonné supersporty Ferrari 488 GT3 a F430 GT2, Audi R8 LMS, Lamborghini Gallardo i Huracán, BMW M6 GT3 a v premiéře vystavený McLaren 650S. Značný zájem určitě vzbudí vrchařské „placky“ Osella FA30/Zytek, Norma M30 LMP či Ligier JS53 Evo3. Nebude chybět ani Subaru novopečeného mistra Evropy v závodech do vrchu Lukáše Vojáčka.

Formulovou scénu reprezentují monoposty formule 4 a Renault, unikátní „studentský“ vůz s pohonem na elektřinu či legendární Avia, se kterou se v sedmdesátých a osmdesátých letech minulého století proslavil jezdec a konstruktér Václav Lím.

Tradiční doménou našich borců jsou již dlouhá léta souboje nákladních vozidel. A to ať již jde o okruhové tahače, nebo trucky pro dálkové soutěže. První disciplína bude zastoupena speciály roudnické stáje Buggyra, druhá tatrovkou úspěšného účastníka maratonu Africa Eco Race Tomáše Tomečka.

Motorkáři si budou moci zblízka prohlédnout Ducati Karla Abraháma, který stabilně nastupuje v nejprestižnější kategorii silničního šampionátu MotoGP, stroje z Tourist Trophy na ostrově Man nebo z vytrvalostních klání.¨

V neděli 11.11. v 11 hodin a 11 minut bude pokřtěna nová publikace Petra Dufka dokumentující 70 ročníků Zlaté přilby. Křtu se zúčastní mj. pět vítězů Zlaté přilby včetně devadesátiletého Oldřicha Klaudingera (vítěz 1961), dále přijdou Milan Špionka, Jiří Štancl, Václav Milík a Tomáš Topinka.

Druhá hala je vyhrazena Glasurit Classic Expo, v níž dominuje rozsáhlá kolekce automobilů Porsche, shromážděná při příležitosti 70. výročí značky. Opravdovou lahůdku pak představují Rolls Royce Silver Wraith z roku 1948, který pamatuje korunovaci britské panovnice Alžběty II., závodní Tatra T605 Monopost nebo Porsche 911 4x4 z jezdecké školy Johna Hauglanda. Přítomny budou ovšem i veterány a youngtimery nejrůznějších značek.
Návštěvníci se mohou také aktivně zapojit. K dispozici jim budou dráha s RC modely, profesionální závodnický simulátor, vyzkouší si jízdu v motokáře. Po celou dobu se budou konat besedy a autogramiády se špičkovými osobnostmi tuzemského motorsportu – Tomášem Engem (sobota 15 h), Josefem Králem, Adamem Lackem, Lukášem Peškem, Jaroslavem Hoškem, Robertem Šenkýřem, Petrem Fulínem, Václavem Fejfarem a mnoha dalšími.


K příjemnému posezení pozve stylová kavárna v podobě Citroënu HY z roku 1974, a to za příjemného doprovodu hudby 30. let.

Obě výstavy jsou otevřeny v pátek 9. listopadu od 10 do 19 hodin, v sobotu 10. listopadu od 10 do 18 hodin a v neděli 11. listopadu od 10 do 17 hodin

Více informací je možné získat na oficiálních webových stránkách www.racingexpo.cz a www.classicexpo.cz.


JL
31.10.2018

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar