Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

První sraz Fiatů Multipla

Ve dnech 19. až 21.května proběhne v autokempu Malý Jordán v Táboře setkání vozů Fiat Multipla. Akce je určena nejen pro majitele těchto unikátních vozů, ale také pro obdivovatele a fanoušky.

 

Po celý víkend je připraven zajímavý program. V sobotu 20.května se od 10 hodin uskuteční orientační soutěž v délce hruba 50 kilometrů. Akce vyvrcholí spanilou jízdou Táborem a okolím v době od 14 do 15 hodin. Poté budou vozy vystaveny do 16 hodin na Žižkově náměstí, odkud se vrátí zěpt do kempu. Pořadatelé z Fan klubu Fiat Tábor připravili pro účastníky mj.bezplatnou prohlídku technického stavu svých vozidel.

První Fiat Multipla s motorem vzadu a pohonem zadních kol vznikl úpravou Fiatu 600 v roce 1956, tedy přesně před půl stoletím. Řadový čtyřválec o objemu 633 cm³ dosahoval výkonu 22 k, což 750 kilogramů těžkému vozu umožňovalo rychlost 100 km/h. Vyráběl se až do roku 1959. Na druhou generaci si museli příznivci počkat do roku 1998.

Fiat Multipla, MPV originálního vzhledu a netradičního konstrukčního řešení, je prvním vozem ve své třídě, který se může pochlubit uspořádáním sedadel typu 3 + 3 a zároveň objemným zavazadlovým prostorem. Univerzální rodinný vůz je ohleduplný k životnímu prostředí, prostorný a praktický s řadou chytrých řešení v oblasti ergonomie, využití prostoru a mechaniky.

Všechny generace Fiatu Multipla jsou nejen zosobněním hravého a nezvyklého designu, ale také dobrým příkladem toho, jak výrazně mohou technické vymoženosti přispět k pohodlí a bezpečnosti cestujících. Ne náhodou byl předchozí model Multipla v roce 1999 vystaven v Muzeu moderního umění v New Yorku, které je nejvýznamnějším a nejznámějším muzeem moderního umění na světě, jako ukázka inovačního přístupu k automobilovému designu a konstrukčních prvků.

Pro Fiat to však nebylo žádné překvapení, neboť produkty  koncernu Fiat se vždy vyznačovaly pokrokovostí a novátorstvím, zároveň i jednoduchostí.

Podrobnější informace o setkání, program či další zajímavé odkazy jsou k dispozici na: http://www.conjunctiva.net/multipla/ .

 

AH, 12.5.2006

 


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar