Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

První mezinárodní mistrovství ČR v online rally

Pilotní sezona SONAX MMČR v Online Rally startuje .Aktuální koronavirová krize sice na nějaký čas ochromila řadu sportovních disciplín, motoristické nevyjímaje, avšak na druhou stranu pomohla akcelerovat nástup nových alternativ v oblasti virtuální reality.

Autoklub ČR po loňské první vlaštovce v podobě okruhového seriálu nyní v oblasti esportu vstupuje také do rally – ve spolupráci s pořadateli aktuálně největšího domácího virtuálního seriálu NRC vypisuje pilotní sezonu Mezinárodního mistrovství České republiky v online rally.

Nový šampionát se pojede ve hře Richard Burns Rally a podporou osvědčeného výsledkového pluginu RBR Czech. „Při sestavování seriálu jsme se rozhodovali mezi několika různými platformami, nakonec zvítězila hra Richard Burns Rally, která sice není nejmladší, ale stále nabízí dosud nepřekonanou simulaci a co nejvěrnější zážitek z jízdy. Navíc má kolem sebe širokou komunitu nejen hráčů, ale i vývojářů, kteří dokázali do hry přidat řadu našich reálných rychlostních zkoušek či nejaktuálnější závodní vozy,“ komentuje vznik nového virtuálního seriálu prezident Autoklubu ČR Jan Šťovíček s tím, že Autoklub ČR připravuje také další esportové šampionáty, včetně motocyklových.

SONAX MMČR Online Rally bude otevřeno jak pro domácí, tak zahraniční jezdce, jedinou podmínkou účasti v seriálu bude registrace jezdce v Informačním systému Autoklubu ČR (is.autoklub.cz) a pořízení licence. Licence pro esport bude platit napříč všemi virtuálními disciplínami Autoklubu ČR. Její cena činí 300 Kč, pokud se jezdci stanou členy Autoklubu ČR (clenstvi.autoklub.cz), mohou počítat se sníženou částkou. Nicméně v rámci pilotního ročníku MMČR v Online Rally dostanou všichni zájemci o letošní licenci 100% slevu na její pořízení.

Premiérový ročník SONAX MMČR Online Rally nabídne celkem sedm asfaltových podniků vycházejících z reálných závodů SONAX MČR v rally, RSS a volných závodů. Zahajovacím podnikem šampionátu bude 1. eSport Rallye Český Krumlov, která slavnostně odstartuje v pátek 22. května 2020 od 14.00 hodin v klubovém domě Autoklubu České republiky za účasti předních českých jezdců Jana Černého, Reného Dohnala a Petra Semeráda. Představeny budou jednotlivé podniky šampionátu, ty budou mít vždy jednu etapu se souhrnnou délkou okolo 80 km.
V šampionátu bude hodnocena absolutní klasifikace, z níž na konci sezony vzejde celkový mistr, a dále jednotlivé třídy RC2, RC3, RC4, RC5 a R-GT. Kromě toho jsou ale v rámci seriálu vypsány rovněž dva doplňující poháry.

Veškeré informace o SONAX MMČR Online Rally jsou k dispozici na internetové adrese www.onlinerally.cz a přidružených sociálních sítích, kde zájemci najdou všechny podrobnosti ohledně přihlášení a účasti v seriálu, sportovní řády, technickou podporu, stejně jako nejaktuálnější novinky z tohoto nového seriálu.


AK ČR 19.5.2020

Pozn. Počítačové rally v žádném případě nemohou nahradit opravdové automobilové soutěže s neopakovatelnou atmsférou. Co se letos vůbec odjede je stále ve hvězdách. jako první vypadá koncem června Radouňská rallye za poměrně přísných hygienických a bezpečnostních podmínek. O slovo se hlásí obnovená Rally Příbram. Pořadatelé Rally Bohemia jsou přesvědčeni, že svoji soutěž za podpory města v polovině července odjedou...

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar